22 153 ponton állt a hétfői kereskedés végén a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, ez 0,53 százalékkal maradt el a múlt pénteki záróértéktől. A forgalom több mint 12 milliárd forint volt, ami elmarad a tavalyi átlagtól, az év első napjaihoz képest azonban már emelkedést jelent.
A vezető részvények felemás napot zártak, főleg az OTP húzta vissza a magyar piacot, a bankpapírok gyenge teljesítményét a végére kiviruló Mol sem tudta ellensúlyozni. A nap legvégén 5229 forintot értek az OTP-részvények, ez 1,15 százalékkal volt alacsonyabb a pénteki szintnél. Eközben a Mol 0,7 százalékkal feljebb tudott kapaszkodni, 21 650 forintba került, míg a Magyar Telekom 549 forintos árfolyama megegyezett a péntekivel.
Gyenge napjuk volt a gyógyszergyártóknak is a hét elején: a Richter 1,76 százalékkal lett olcsóbb, 43 500 forintért cserélt gazdát, míg a szektortárs Egis 20 800 forintos értéke 0,72 százalékos csökkenést jelentett péntekhez képest.
Egész nap botladozott a forint a bankközi devizapiacon, az euróval szemben 280, a frank ellenében pedig 225 felett is járt az árfolyam délután. A részvénypiac zárása után nem sokkal egy euró 279,89 forintot ért, ami még mindig bő egy százalékkal magasabb volt a pénteki szintnél. Eközben a dollárral szemben 216,40-ig gyengült a hazai fizetőeszköz, a svájci frank pedig 223,04 forintba került.
A vezető európai tőzsdéken is pesszimista volt a hangulat, miután egyre többet pletykálnak egy esetleges portugál mentőcsomagról, bár az ország kormánya egyelőre cáfolta, hogy külső segítségre szorulna. A londoni FTSE a kereskedés vége felé 0,45 százalékos mínuszban volt, míg a frankfurti DAX 1,16 százalékkal állt múlt pénteki értéke alatt. Régiónkban a varsói WIG 20 egy százalék körüli esést mutatott. A Wall Streeten is negatív hangulatban indult a kereskedés a hét első napján: az első pár óra után a Dow 0,6 százalékkal állt pénteki értéke alatt, a S&P pedig fél százalékos gyengüléssel nyitott.
mfor.hu