2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Gyengüléssel kezdte a hetet a BUX index, mely délután nagyjából fél százalékkal állt múlt pénteki értéke alatt. Elsősorban az OTP 2 százalék feletti bukása húzta vissza a magyar piacot, de a többi részvény is veszített értékéből a Mol kivételével a pesszimista nemzetközi hangulatban.

22 153 ponton állt a hétfői kereskedés végén a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, ez 0,53 százalékkal maradt el a múlt pénteki záróértéktől. A forgalom több mint 12 milliárd forint volt, ami elmarad a tavalyi átlagtól, az év első napjaihoz képest azonban már emelkedést jelent.

A vezető részvények felemás napot zártak, főleg az OTP húzta vissza a magyar piacot, a bankpapírok gyenge teljesítményét a végére kiviruló Mol sem tudta ellensúlyozni. A nap legvégén 5229 forintot értek az OTP-részvények, ez 1,15 százalékkal volt alacsonyabb a pénteki szintnél. Eközben a Mol 0,7 százalékkal feljebb tudott kapaszkodni, 21 650 forintba került, míg a Magyar Telekom 549 forintos árfolyama megegyezett a péntekivel.

Gyenge napjuk volt a gyógyszergyártóknak is a hét elején: a Richter 1,76 százalékkal lett olcsóbb, 43 500 forintért cserélt gazdát, míg a szektortárs Egis 20 800 forintos értéke 0,72 százalékos csökkenést jelentett péntekhez képest.

Egész nap botladozott a forint a bankközi devizapiacon, az euróval szemben 280, a frank ellenében pedig 225 felett is járt az árfolyam délután. A részvénypiac zárása után nem sokkal egy euró 279,89 forintot ért, ami még mindig bő egy százalékkal magasabb volt a pénteki szintnél. Eközben a dollárral szemben 216,40-ig gyengült a hazai fizetőeszköz, a svájci frank pedig 223,04 forintba került.

A vezető európai tőzsdéken is pesszimista volt a hangulat, miután egyre többet pletykálnak egy esetleges portugál mentőcsomagról, bár az ország kormánya egyelőre cáfolta, hogy külső segítségre szorulna. A londoni FTSE a kereskedés vége felé 0,45 százalékos mínuszban volt, míg a frankfurti DAX 1,16 százalékkal állt múlt pénteki értéke alatt. Régiónkban a varsói WIG 20 egy százalék körüli esést mutatott. A Wall Streeten is negatív hangulatban indult a kereskedés a hét első napján: az első pár óra után a Dow 0,6 százalékkal állt pénteki értéke alatt, a S&P pedig fél százalékos gyengüléssel nyitott.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!