3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A kezdeti lelkesedés után a nap második felében visszaesett csütörtöki értéke környékére a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely így csak egy százalékos pluszban zárt. Pedig a tengerentúlon a vártnál kedvezőbb becslés jelent meg a GDP-ről, azonban a jelek szerint ezt már beárazták a piacok az utóbbi hetekben.

A kezdeti lelkesedés után a nap második felében visszaesett csütörtöki értéke környékére a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely így csak egy százalékos pluszban zárt. Pedig a tengerentúlon a vártnál kedvezőbb becslés jelent meg a GDP-ről, azonban a jelek szerint ezt már beárazták a piacok az utóbbi hetekben.

17 280 ponton fejezte be a hetet a BUX index, ez 158 ponttal, 0,92 százalékkal volt magasabb a csütörtöki értékénél. A forgalom nagyon magas volt, a zárásig több mint 50 milliárd forint cserélt gazdát, de ebből 40 milliárdot az OTP bonyolított.

A vezető részvények vegyesen zártak, a végére az OTP is visszajött 4000 alá. A bankpapírokért 3999 forintot kellett adni a záráskor, de még ez is 3,87 százalékkal magasabb volt, mint csütörtökön. Kora délután nagyon magas forgalom mellett átmenetileg 4000 felett is jártak a részvények, majd onnan fordultak vissza. A Mol 13 760 forintot ért a nap legvégén, ez 0,15 százalékos gyengülést jelentett, míg a Magyar Telekom ugyanúgy 680 forinton zárt, mint egy napja.

Felemás napjuk volt a gyógyszeripari részvényeknek, mivel az Egis 4,29 százalékos drágulás után 19 075 forinton fejezte be a kereskedést, a Richter viszont 1,47 százalékkal visszaesett, 36 950 forintot ért már csak.

A forint is a nap első felében mutatott erőt a bankközi devizapiacon az euróval szemben, délelőtt rövid ideig 265 alá is benézett az árfolyam. A nap második felére viszont a hangulat romlásával a magyar deviza is veszített értékéből, a részvénypiac zárása után már 267,60 forintot kellett adni egy euróért, ami nagyjából megegyezett a csütörtöki szinttel. A dollárral szemben 188,19-ig erősödött a magyar fizetőeszköz, míg a svájci frank ára délután 174,51 forint volt.

A nemzetközi piacok többsége reggel oldalazással kezdett, majd délelőtt is kivárás volt jellemző, a nap második felében aztán az amerikai GDp-adat hatására lefordultak, majd próbáltak visszakapaszkodni. A londoni FTSE délután 0,33 százalékkal állt előző napi értéke alatt, míg a frankfurti DAX pedig 0,62 százalékot veszített értékéből. Régiónkban a varsói WIG 20 0,12 százalékos lecsorgást produkált, míg a prágai tőzsde PX 3,46 százalékkal lódult meg.


A tengerentúlon délután jelentették be, hogy az első becslés szerint 1 százalékkal esett vissza a gazdaság, ami kedvezőbb a várt 1,5 százaléknál. Ennek ellenére eséssel kezdtek a mutatók: az első pár óra után azonban a Dow már 0,53 százalékos pluszban volt, a S&P pedig 0,37 százalékkal kapaszkodott feljebb.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!