2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Továbbra sem nyugodtak meg a piacok, most éppen az amerikai adósságcsökkentési tervek kudarca miatt aggódnak a befektetők. Ennek ellenére a BUX index több mint fél százalékkal hétfői értéke felett tudott zárni, az OTP és a Mol vezettek felfelé.

16 921 ponton fejezte be a keddi kereskedést a BUX index, ez 0,78 százalékkal volt magasabb a hétfői záróértéknél. A forgalom elmaradt az átlagostól, az óvatos befektetői viselkedés miatt alig 10 milliárd forint cserélt gazdát a piacon.

A vezető részvények felemás napot tudnak maguk mögött, a gyógyszergyártók "rondítottak bele" az amúgy optimista képbe. Az OTP ugyanakkor 2,03 százalékos pluszban zárt, éppen a 3020 forintos lélektani szinten fejezte be a napot, míg a Mol 17 910 forintos árfolyama 1,59 százalékkal volt magasabb, mint hétfőn. Eközben a Magyar Telekom papírjai 3 forinttal értek többet a tegnapinál, 500 forintba kerültek.

A gyógyszergyártók számára azonban lecsorgást hozott a mai nap, a Richter 1,7 százalékos esést követően 34 600 forintot ért, míg a szektortárs Egis 18 665 forintos jegyzése 0,11 százalékkal volt csak magasabb a hétfőinél.

A forint számára a nap első fele meglehetősen unalmasan telt a bankközi devizapiacon, mintha a 305-ös szinthez ragasztották volna az euró jegyzését. Délután aztán a hangulat romlásával a magyar fizetőeszköz is kisebb lejtőre került, a részvénypiac zárása után 306,51 forintot kellett adni egy euróért, ami 0,3 százalékkal volt magasabb a tegnapi szintnél. A dollárral szemben 227-ig gyengült a hazai fizetőeszköz, míg a svájci frank délután 248,61 forintba került.

A vezető nemzetközi részvénypiacokon a kezdeti optimizmus után a délután közölt amerikai GDP-adat hozott fordulatot, ugyanis a tengerentúlon a korábbi 2,5 százalékos növekedési becslést 2 százalékra mérsékelték a harmadik negyedévet illetően. A londoni tőzsde FTSE indexe nem sokkal a zárás előtt már néhány pontos mínuszban volt, míg a frankfurti DAX egy százalékkal állt tegnapi értéke alatt. Régiónkban a varsói WIG 20 0,26 százalékos pluszt mutatott a kereskedés második felében. A Wall Streeten is lefelé kezdtek a vezető indexek a vártnál rosszabb makroadat láttán, az első pár órában a Dow 0,66 százalékkal esett vissza, míg a S&P 0,64 százalékos lecsorgást mutatott.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!