10 586 ponton fejezte be a csütörtöki napot a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,89 százalékkal volt magasabb a tegnapi záróértéknél. Eközben a hongkongi Hang Seng fél százalékot javított, a Shanghai Composite viszont 0,34 százalékos lecsorgással fejezte be a napot. Kiugróan jó volt a hangulat Szöulban, ahol a Kospi 2,2 százalékkal ugrott feljebb, míg a tajvani tőzsde vezető indexe 1,37 százalékkal zárt szerdai értéke felett.
Az olajár továbbra is magas, hiszen Líbiában még mindig zajlik a harc az elnök és az ellenzék között, ráadásul egy friss előrejelzés szerint a zavargások a korábban becsültnél jobban foghatják vissza az olajtermelést az országban. A hírek hatására a dollár erősödött az euróval szemben a devizapiacon, a jen ellenében viszont stagnált az árfolyam.
A dél-koreai tőzsde az év eleje óta már 4 százalékos mínuszban volt, a szakemberek szerint azonban a mai 2,2 százalékos szárnyalással megtalálta a helyes utat. A jó hangulat oka az volt, hogy egy sajtóinformáció szerint januárban sorozatban tizenkilencedik alkalommal is növekedni tudott az ipari termelés az országban. A Yonhap hírügynökség jelentése szerint a bányászat és a feldolgozóipar 13,7 százalékos szárnyalást mutatott az év első hónapjában, ezt főleg az autóipar és a technológiai szektor táplálta megrendelésekkel.
A részvények közül többek között a Kia Motors lőtt ki, az autógyár papírjai majdnem 5 százalékkal drágultak, míg a Hynix Superconductor, a világ második legnagyobb számítógépes memória-gyártója 3,3 százalékkal ugrott feljebb.
Az optimista hangulat az Egyesült Államoknak is nagyban köszönhető, még a befektetőket is meglepte a szerdai bejelentés, mely szerint az amerikai magánszektor februárban 217 ezer új álláshelyet teremtett. Az elemzők előzetesen 180 ezer körüli adatra számítottak. Az adat kedvező irányba befolyásolhatja majd a pénteken megjelenő átfogó amerikai munkaerőpiaci adatot is, legalábbis a tegnapi után pozitívak a várakozások.
mfor.hu