Az autógyárak és a bankoknak köszönhetően az elmúlt egy hónap legnagyobb esését produkálták a vezető New York-i tőzsdemutatók. A 3 százalék körüli zuhanással zárták a hétfőt.
Megtört a tengerentúli tőzsdék nagy menetelése, úgy tűnik fordult a trend és ismét a korábbi mélypontokat vehetik célba a piacok. A Dow Jones Ipari Átlag 254 pontot (3,2 százalékot) veszítve 7522 ponton zárt hétfőn. Hasonló zuhanáson van túl az S&P 500-as mutató is, mely 787 ponton fejezte be a kereskedést, ami 28 ponttal, 3,5 százalékkal marad el a múlt heti zárástól. Kicsit kevesebbet, 2,8 százalékot esett a Nasdaq mutatója, ami 1501 pont lett.
A tőzsde felett még a nyitást megelőzően elkezdtek gyűlni a viharfelhők, miután Obama elnök hatalmi szóval eltávolította a General Motors első emberét. Az elnök, illetve az adminisztráció néhány tagja úgy vélte nem tartják kivitelezhetőnek a General Motors és a Chrysler támogatását. A további támogatás egyik feltétele új tervek kidolgozása, ám volt olyan kormányzati szakember már annak a véleményének adott hangot, érdemes lenne hagyni, hogy csődbe menjen a két detroiti mamut.
A pénzügyi szektorból Európában jött az első negatív jel, kiderült ugyanis, hogy Spanyolországban állami mentőövre volt szükség a CCM regionális takarékpénztár megmentéséhez. Eközben Németország és Nagy-Britannia is további lépéseket tett az ágazat rossz hitelektől való mentesítése érdekében.
A bankok állapotával kapcsolatos rossz hangulatot fokozták az amerikai pénzügyminiszter, Timothy Geithner vasárnapi kijelentései arról, hogy néhány bank további jelentős támogatást igényel, és a kormányzatnak még mintegy 135 milliárd dollárra lehet szüksége - azt követően is, hogy a korábban érintett bankok már megkezdték a támogatás egyes elemeinek visszafizetését.