2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Eséssel kezdett ma reggel a BUX index, délelőttre 0,62 százalékos mínuszba esett vissza tegnaphoz képest a mutató.

Az amerikai piacok tegnapi korrekciója után a BUX nem tudott javítani ma reggel, bár a nyitás után még kismértékű pluszban volt az index, után azonban fokozatosan esett vissza. A rekorderős forint sem tudott pozitív hangulatot vinni a piacra. Ma makroadatok híján az olajár és a tengerentúlról érkező vállalati hírek adhatnak irányt.

A BUX délelőtt 21 025 ponton állt, ami 0,62 százalékkal marad el a tegnapi értéktől. Ezek alapján úgy tűnik, hogy a márciusi mélypont (20 800) lehet a következő megálló az index számára. A vezető papírok mindegyike eséssel kezdett ma. Az OTP 0,63 százalékkal lett olcsóbb, 6460 forintig esett. A Citigroup elemzője ma reggel jelentette be, hogy a második negyedévben még további veszteségleírásokra lehet számítani a pénzügyi cégektől, ez csak erősítette a pénzügyi szektorban uralkodó negatív hangulatot. A Mol ára 0,22 százalékkal csökkent, 20 850 forintot adtak az olajcég papírjaiért, pedig ma reggel kedvező hír látott napvilágot a Mollal kapcsolatban.

A Magyar Telekom reggel 744 forintig esett vissza, utoljára 2003-ban volt ilyen alacsonyan az árfolyam. Délelőtt a mélypontról kezdett visszakapaszkodni a távközlési részvény, egészen 747 forintig erősödött, de ez még mindig 1,32 százalékkal marad el a tegnapi árfolyamtól. Nem jelent meg semmi olyan hír, ami indokolta volna a Magyar Telekom ilyen mértékű esését, de osztalékrészvényként a makrogazdasági hírek nem tesznek jót neki.

Az erős forint miatt várható volt, hogy a gyógyszerrészvények gyengülni fognak, mivel mind az Egis, mind a Richter eladásainak jókora részét a külföldi piacokon bonyolítja. Az Egis 0,86 százalékkal esett vissza a nyitás után, míg a Richter 0,54 százalékot veszített értékéből.

Mivel ma nem jelenik meg fontos makroadat a tengerentúlon, ezért vélhetően ismét az olajár felé fordul majd a befektetők figyelme. Ma délelőtt ismét drágult a nyersanyag a tegnapi visszaesés után: a 133 dolláros ár több mint 1 dollárral magasabb a tegnap délutáninál.

A vezető nyugat-európai indexek szintén jórészt eséssel kezdtek ma reggel: a francia CAC 40 index minimális pluszban volt, viszont az FTSE viszont 0,18 százalékkal gyengült, míg a DAX 0,25 százalékot veszített tegnapi értékéhez képest.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!