A nemzetközi piacok hétfői gyengülése után kedd reggel ismét a pozitív oldalon szerepeltek a vezető ázsiai részvényindexek, a jelek szerint a Távol-Keleten nem érdekli a befektetőket a korrekció. Ehhez persze kellett az is, hogy a vártnál jobb adat jelenjen meg a kínai ipari termelésről, és újra felfelé mozdítsa a befektetők hangulatát.
10 582 ponton állt nem sokkal a zárás előtt a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,55 százalékkal volt magasabb a hétfői értéknél. A többi vezető index sem panaszkodhatott, szinte mindenhol optimista volt a hangulat. A hongkongi Hang Seng 0,41 százalékot javított az előző naphoz képest, a dél-koreai Kospi index pedig 0,2 százalékkal kapaszkodott feljebb. Fél százalékos erősödést mutatott a Shanghai Composite, míg a tajvani tőzsde vezető indexe 0,38 százalékot javított.
A kínai gazdasággal kapcsolatban felemás adatok láttak napvilágot kedden reggel: az export 23 százalékkal esett júliusban az egy évvel korábbi szinthez képest, illetve a bankok hitelkihelyezése is csökkent. Emellett az ipari termelés emelkedett ugyan, de a növekedés mértéke elmaradt a várttól. Az adatokon az azonban látszik, hogy a hónapok óta tartó gazdaságélénkítő program megtette hatását, sikerült megállítani a gazdaság zuhanását.
A kedd reggel közölt számokban az egyetlen pozitívum talán az, hogy a szakemberek szerint ezek arra ösztönzik majd a kormányt, hogy ne függessze fel az élénkítő programot, folytassa az utóbbi hetek gyakorlatát, hogy nagy mennyiségű pénzt pumpál a gazdaságba.
Abban szinte mindenki egyetért, hogy Kína jelenlegi növekedése egyértelműen az állami beavatkozás által fűtött, a kormány csomagjának köszönhető. Ugyanakkor a befektetőket ez hidegen hagyja egészen addig, amíg az állam hajlandó pénzt pumpálni a gazdaságba.
Az olaj ára 71 dollár alá csökkent, kedd reggel 70,64 dollárt kellett adni egy hordó nyersanyagért.