Hétfőn reggel a vezető távol-keleti részvényindexek többnyire a pozitív oldalon zártak, miután a múlt hét végén a vártnál jobb adat jelent meg az amerikai munkanélküliséget illetően, majd a japán üzleti kiadások is magasabb szintet értek el, mint amire számítani lehetett. A két pozitív makroadat ismét erősítette a világgazdaság kilábalásával kapcsolatos várakozásokat.
A tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe 10 539 ponton állt, ez 1,22 százalékkal volt magasabb a múlt pénteki értékénél. A többi vezető index sem panaszkodhatott, többnyire optimista volt a hangulat nem sokkal a zárás előtt. A hongkongi Hang Seng 2,21 százalékot tudott javítani, míg a dél-koreai Kospi 0,09 százalékkal kapaszkodott feljebb. Veszített viszont értékéből a Shanghai Composite, mely a nap végére 1,13 százalékkal esett vissza.
Amerikában pénteken jelentették be, hogy júliusban 9,4 százalékra csökkent a munkanélküliség, miközben a többség további emelkedést várt a júniusi 9,5 százalék után. Persze ez részben az idénymunkáknak tudható be, azonban mindenképpen pozitív jel, a munkaerőpiac stabilizálódását mutatja. Mindez pedig arra ösztönözte a befektetőket, hogy ismét vegyék a papírokat a tőzsdén.
További pozitív hír volt a japán gépipari megrendelések adata, mely a vállalatok költésének egyik legfontosabb indikátora. Az elemzők ezen a területen 3,1 százalékos növekedést vártak júliusra, ehhez képest a hétfőn megjelent adat 9,7 százalékos ugrást mutatott.
Az utóbbi hetekben ismét felerősödött a pozitív hangulat a világ tőzsdéin, és a jelek szerint hiába is várjuk a korrekciót, egyelőre még mindig a pozitív várakozások mozgatják a hangulatot. Egészen addig, amíg a gazdaságot illetően jó makroadatok jönnek, a befektetők nem fognak várhatóan elkeseredni, a kérdés már csak az, mi lesz akkor, ha elfogynak a jó hírek.
Az olajár a pénteki 1 dolláros esés után hétfőn reggel kismértékben emelkedett, Szingapúrban 71,10 dollárt kellett adni egy hordó nyersanyagért, ami 17 centes drágulást jelentett.