9467 ponton fejezte be a napot a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,19 százalékkal volt magasabb a szerdai záróértéknél. A hongkongi Hang Seng eközben 1,09 százalékkal esett vissza, míg a Shanghai Composite szinte ugyanennyit, 1,08 százalékot bukott. Pesszimista volt a hangulat Dél-Koreában is, ahol a Kospi index 0,57 százalékkal esett tegnapi értéke alá, míg a tajvani tőzsde vezető mutatója 0,07 százalékos lecsorgással megúszta a mai napot.
A piacokon elsősorban a kamatemelési várakozások álltak a középpontban, hiszen ma tartja soron következő ülését az EKB. Bár most szinte senki nem vár szigorítást, azonban az ülés után Tichet már utalhat egy júliusi kamatemelésre, amire most az elemzők kivétel nélkül számítanak. Az euró mellett az új-zélandi dollár volt a nap nyertese Ázsiában, ott szintén a kamatemelési várakozások erősítik a helyi devizát.
Pesszimizmust hozott viszont a piacokra, hogy egyre többfelől tapasztalni a gazdaság lassulásának jeleit, illetve tegnap a Fitch bejelentette, hogy felülvizsgálja az Egyesült Államok adóskockázati besorolását, ami könnyen leminősítéssel is végződhet. Azaz újabb hitelminősítő figyelmeztette az amerikai kormányt, hogy a kockázatok miatt elveszítheti legmagasabb besorolását.
Ázsiában a fukshimai atomerőművet működtető Tepco cég részvényei újabb 4 százalékot estek, mivel a márciusi földrengésben megsérült erőmű vezérlőjében áramkimaradás volt. A Nintendo most mutatta be új játékkonzolját, azonban a jelek szerint a piac nem hisz az újabb sikerben: a UBS a korábbi vételről semlegesre változtatta a részvények ajánlását, ami 4,6 százalékos esést hozott a tokiói piacon számukra.
Közben az olaj ára tovább emelkedik azt követően, hogy tegnap az OPEC változatlanul hagyta a kitermelési kvótát. Csütörtök reggel a Brent hordónkénti ára 118,14 dollár volt, míg a WTI jegyzése 101,35 dolláron állt.
mfor.hu