A világ tőzsdéin ismét az optimizmus lett úrrá, miután az amerikai jegybank szerdán este változatlanul hagyta a kamatot, és pozitív jeleket hangsúlyozott a gazdaság kilábalásával kapcsolatban. A vezető indexek mindegyike 1 százalék körüli, vagy annál nagyobb pluszban volt az utolsó órákban.
A tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe 10 535 ponton állt, ami 0,97 százalékos javulást jelentett szerda reggelhez képest. A többi vezető mutató is felfelé kapaszkodott, a hongkongi Hang Seng 1,96 százalékkal ugrott meg, a tajvani tőzsde irányadó indexe pedig 1,97 százalékot javított. Az egyetlen vesztes s kínai Shanghai Composite volt, mely 0,12 százalékos mínuszban volt a zárás előtt.
Szerdai kamatdöntő ülése után a Fed is kiemelte, hogy a jelek szerint az amerikai recesszió lassan véget ér, a gazdaság már túl van a nehezén. Az elemzők az utóbbi hetekben megjelent adatokból szintén erre következtetnek, ezért tarthat még ki a pozitív hangulat a tőzsdéken.
Ugyanakkor sok piaci szereplőben még mindig élénken élnek a félelmek azt illetően, hogy ez a rally a következő hetekben a falba fog ütközni és visszapattan, azaz jön a korrekció. Az amerikai Standard & Poor's index például márciusi mélypontja óta körülbelül 50 százalékkal erősödött, a következő hónapban már arra számítanak az elemzők, hogy esni fog az index.
Az is segített a piacoknak, hogy a Fed a szerdai kamatdöntő ülés után bejelentette: folytatja a kötvényvásárlási programját, ezzel pedig további likviditást pumpál a piacra. Mindez azért volt fontos, mert az elmúlt napokban néhányan már kezdtek attól tartani, hogy az amerikai jegybank akár már most megkezdheti kiszívni a felesleges pénzt a piacról.