A Wall Street hétfői szárnyalása után kedden reggel Ázsiában is folytatódott az optimista hangulat, a vezető indexek mindegyike komoly emelkedéssel zárta a napot. Elsősorban a bankok és az olajtársaságok vezették az emelkedést, miután Amerikában is a pénzügyi szektor volt a legnagyobb nyertes, a nyersanyag ára pedig ismét emelkedett.
A tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe 9300 ponton zárt, ami 2,9 százalékkal volt magasabb a hétfői értékénél, de a többi mutató is jelentősen meglódult. A hongkongi Hang Seng 3,03 százalékkal erősödött a nap végére, míg a dél-koreai Kospi 2,9 százalékkal ugrott meg. 0,75 százalékkal feljebb tudott kapaszkodni a Shanghai Composite index is a kereskedés végére.
Elsősorban a pénzügyi szektor vezette az emelkedést, miután a Wall Streeten is a bankrészvények szárnyaltak hétfőn, illetve jól teljesítettek az olajtársaságok a nyersanyag árának emelkedése miatt. A befektetők kockázatvállalási hajlandósága annak köszönhetően tért vissza, hogy kedvező hírek érkeztek az amerikai gazdaság két kulcsszektorából: a pénzügyi piacokról és az ingatlanszektorból. Ezek pedig arra utalnak, hogy a világ legnagyobb gazdaságában lassan elindulhat a javulás.
Az utóbbi hetek javulásához hozzájárult az is, hogy a befektetőknél sok "forró" pénz van, amit most igyekeznek befektetni, ilyenkor a szokásosnál nagyobb kockázatot is elfogadhatónak tartanak - vélekednek az elemzők. Egyre többen látnak esélyt arra, hogy a március eleje óta tartó rally folytatódjon a következő hónapokban.
Kedden további fontos adatok jelennek meg az amerikai ingatlanpiacról, melyek megcáfolhatják vagy alátámaszthatják a javulással kapcsolatos várakozásokat. A délutáni nyitás előtt közlik az amerikai hatóságok az építési engedélyek és a megkezdett lakásépítések áprilisi adatát.
A hét második napján Európában is fontos makroadatok jelennek meg, leginkább a német ZEW gazdasági hangulatindexre lesz érdemes figyelni, Nagy-Britanniában pedig inflációs adatokat közölnek.