Az amerikai tőzsdék hétfői szárnyalása után kedden reggel Ázsiában is optimista hangulatban telt a kereskedés, a vezető indexek többsége jelentősen javított a hét első napjához képest. Elsősorban az amerikai bankmentő csomagról érkező hírek mozdították feljebb a mutatókat, egyelőre azonban kérdéses, hogy beválik-e Timothy Geithner amerikai pénzügyminiszter terve.
A tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe 8488 ponton zárta a kereskedést, ez 3,32 százalékkal volt magasabb, mint a hétfői értéke. A hongkongi Hang Seng 2,34 százalékkal kapaszkodott feljebb, míg a dél-koreai Kospi index 1,85 százalékkal erősödött. Mérsékeltebb emelkedést mutatott a Shanghai Composite, mely a nap végén 0,56 százalékkal állt hétfői értéke felett.
Ahhoz képest mérsékelt volt az ázsiai piacok keddi emelkedése, hogy Amerikában hétfőn mintegy 7 százalékkal erősödtek a vezető indexek. Timothy Geithner amerikai pénzügyminiszter magyar idő szerint hétfőn este jelentette be az újabb bankmentő csomag részleteit, a kormány tervei szerint most végleg helyrehozzák a pénzügyi szektort. Sokan azonban továbbra is szkeptikusak a tervvel kapcsolatban, már inflációtól féltik az amerikai gazdaságot. Az amerikai kormány tervének lényege ugyanis, hogy 1000 milliárd dollár értékben vásárolnának rossz hiteleket és kintlevőségeket a bankoktól.
Tovább erősítette a pozitív hangulatot az amerikai ingatlanpiacról megjelent vártnál jobb adat: a folyamatban lévő lakásértékesítések száma a januári 5,3 százalékos visszaesés után februárban 5,1 százalékkal emelkedett, miközben a szakemberek további csökkenést vártak.
A hétfői hurráhangulat után sokan még arra figyelmeztettek, hogy ez a pozitív hangulat továbbra is törékeny, mivel a reálgazdaságban meglévő problémák nem enyhültek. Az elemzők többsége továbbra is úgy vélekedik, hogy jelenleg csak egy medvepiaci rally szemtanúi vagyunk, ennek pedig előbb-utóbb vége lesz.