10 617 ponton fejezte be a napot a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,17 százalékkal volt alacsonyabb a keddinél. A hongkongi Hang Seng eközben 1,02 százalékkal esett vissza, a Shanghai Composite pedig 0,92 százalékot bukott értékéből. 1,17 százalékos mínuszban állt a nap végén a dél-koreai Kospi, míg a tajvani tőzsdén 1,15 százalékos esés volt megfigyelhető.
A hangulatot elsősorban a keddi újabb kínai kamatemelés lökte negatív irányba, a tőzsdéken is főleg a kínai cégek szenvedtek. Az ország legnagyobb olajcége, a Cnooc például 2,7 százalékos mínuszba csúszott napközben, akárcsak a China Resources Land, míg a Hon Hai Precision Industry részvényei 3,6 százalékos esést mutattak. Tokióban azonban jelentősen erősödött a Toyota árfolyama, az autógyár napközben 5 százalék feletti pluszban is volt, miután tegnap megemelte profitvárakozásait.
Az elemzők szerint a piacok lefordulása annak köszönhető, hogy a befektetők félnek attól, hogy a további monetáris szigorítás visszaveti a keresletet. A vállalati adatok azonban továbbra is meglehetősen jól alakulnak, a gazdaság kilábalását valószínűsítik. A szakemberek többsége ugyanakkor további kamatemelésekre számít a jelenlegi 6,06 százalékos szintről, hiszen a kínai jegybank csak így tudja kordában tartani a nyersanyagárakat és megakadályozni buborékok kialakulását. Ez elvileg rossz hír a részvénypiacoknak, de a Bloomberg által megkérdezett elemző nem számít jelentős zuhanásra.
mfor.hu