2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Gyengültek csütörtökön a vezető ázsiai részvényindexek a kulcsfontosságú EU-csúcs és az EKB mai kamatdöntése előtt. Egyelőre megint bizonytalan, hogy sikerül-e áttörést elérni az Unió politikusainak, gyakran egymásnak ellentmondó pletykák keringenek a csúcs előtt.

8664 ponton fejezte be a csütörtöki kereskedést a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,66 százalékkal volt alacsonyabb az előző napi értéknél. A hongkongi Hang Seng a nap második felére 1,03 százalékos mínuszba esett vissza, míg a Shanghai Composite 0,12 százalékkal gyengült. Közben a dél-koreai piacon a Kospi index 0,37 százalékos lecsorgást mutatott, míg a tajvani tőzsde vezető indexe 0,71 százalékkal zárt szerdai értéke alatt.

Közben az Európai Unió újabb sorsdöntőnek kikiáltott csúcstalálkozóra készül, az idei utolsó tanácskozástól mindenki azt várja, hogy végre sikerüljön áttörést elérni az eurózóna jövőjét illetően. Az elmúlt napokban óvatos optimizmus jellemezte a piacot, most azonban megint kezdenek egymásnak ellentmondó hírek terjedni. Szerdán például arról lehetett olvasni, hogy egy második uniós mentőcsomaggal segítenék ki a bajba jutott országokat, néhány órával később azonban az a pletyka terjedt el, hogy a németeknek nem tetszik az ötlet. Csütörtök reggel a Nikkei hírügynökség arról számolt be, hogy a G20-ak 600 milliárd dollárt adnak az IMF-nek, hogy beszálljon az európai mentőalapba, nem sokkal később viszont a Valutaalap a CNBC kérdésére cáfolta az értesülést.

Az európai tanácskozás mellett az ázsiai piacok péntek reggel a fontos kínai inflációs adatra figyelnek, abból ugyanis következtetni lehet majd arra, hogy szükség lesz-e további monetáris szigorításra a közeljövőben. Az infláció mellett a kínai hatóságok pénteken közlik az ipari termelés és a kiskereskedelmi forgalom adatait is.

A japán piacon elsősorban az exportőrök szenvedték meg a mai napot miután a dollár gyengült a jennel szemben. A Honda 1,8 százalékkal lett olcsóbb a nap végére, míg a Mitsubishi részvényei 3,16 százalékos mínusszal zártak. Szöulban a technológiai szektornak volt rossz napja, hiszen az LG Electronics 2,8 százalékkal esett vissza, a Hynix Semiconductor pedig 1,6 százalékot veszített értékéből.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!