A kedden Európában tapasztalt pesszimista fordulat szerda reggel Ázsiában is megtette a hatását, a vezető indexek lefelé indultak. Nem sokkal a zárás előtt minden fontos mutató mínuszban volt, pedig a Wall Streeten tegnap is kitartott a pozitív hangulat. A befektetők egyelőre kivárnak a pénteki amerikai munkanélküliségi adatok előtt, majd azok dönthetik el az irányt.
10 261 pontig esett vissza a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 1,1 százalékkal volt alacsonyabb a kedd reggeli záróértéknél. A hongkongi Hang Seng 0,19 százalékot bukott, míg a dél-koreai Kospi 0,41 százalékkal gyengült. 2,3 százalékos mínuszban volt nem sokkal a zárás előtt a Shanghai Composite, a tajvani tőzsde vezető indexe pedig 1,55 százalékkal esett vissza.
Az utóbbi hetekhez hasonlóan továbbra is a gazdaság kilábalásával kapcsolatos várakozások mozgatják a hangulatot a tőzsdén, most azonban kicsit megpihennek a befektetők is. A nemzetközi piacok elsősorban a pénteken megjelenő amerikai munkanélküliségi adatra várnak, ami képet adhat arról, mennyire lesz gyors a talpra állás a tengerentúlon. Szerdán délután jelenik meg az ADP index, mely a versenyszférában történt változásokat mutatja, abból talán már lehet majd következtetni a pénteki adatra.
Amerikában kedden még elsősorban a vártnál magasabb fogyasztási adatnak, illetve a folyamatban lévő lakásértékesítések kedvező adatának köszönhetően volt optimista a hangulat, azonban ez nem tudott begyűrűzni Ázsiába.
A világ részvénypiacain március óta lényegében komolyabb korrekció nélkül emelkednek az árfolyamok, ezért egyre többen várnak már korrekciót a következő hónapokban. Abban szinte minden szakember egyetért, hogy a fundamentumok nem indokolják a további emelkedést, mindössze a hangulat hajtja felfelé a piacokat. Mások ugyanakkor úgy vélekednek, hogy nem lesz visszakorrigálás, mivel a tőzsdéket jelenleg a beáramló hatalmas likviditás hajtja felfelé, ez pedig várhatóan a következő hónapokban is megmarad.
Az olaj ára továbbra is 71 dollár felett volt szerdán reggel, mivel a keddi kedvező amerikai makroadatok miatt a többség még mindig a recesszió végében bízik, az pedig a nyersanyagok iránti kereslet megugrását hozhatná.