Visszaesett kedden reggel az ázsiai tőzsdék többsége, miután kiderült, hogy a kínai export jelentősen zuhant a múlt hónapban. A jelek szerint a Távol-Keleten is pihenőt tartanak a befektetők az utóbbi hetek rallyja után, ismét negatívba fordult a hangulat.
A tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe 1,46 százalékos mínuszban volt kedden reggel, de a többi jelentős piacon is pesszimisták voltak a befektetők. A legnagyobb vesztes a tajvani részvénypiac volt, mely 3,23 százalékkal esett vissza. A dél-koreai Kospi index 0,76 százalékot veszített hétfői értékéhez képest, míg a Shanghai Composite 0,42 százalékos mínusszal zárta a napot.
Kedden jelentették be, hogy áprilisban 22,6 százalékkal csökkent a kínai export a tavalyi év azonos hónapjához képest, ez sorozatban a hatodik negatív hónap volt. Mindez arra utal, hogy a tengerentúlon a kormányzati intézkedések ellenére sem élénkült meg a kereslet, ugyanis a kínai termékek egyik legfontosabb felvevőpiaca az Egyesült Államok. A gyenge adat aláásta az utóbbi hetek rallyját a Távol-Keleten, várhatóan most hosszabb időre negatívba fordul a hangulat.
Az ázsiai piacok gyenge teljesítményéhez az is hozzájárult, hogy hétfőn a Wall Street vezető indexei is gyengültek, főleg a pénzügyi szektor húzta lefelé az indexeket.
Azt egyelőre nem tudni, hogy a mostani pesszimizmus egy komolyabb korrekció első hulláma, vagy csak egy átmeneti esés. Az elmúlt két hónap szárnyalása után elvileg már időszerű lenne egy jelentősebb visszatesztelés, elképzelhető, hogy annak szemtanúi vagyunk most. Az mindenesetre valószínű, hogy kedden még negatív lesz a hangulat a világ főbb részvénypiacain.