A Wall Streeten kedden indult optimizmus szerda reggel átragadt az ázsiai részvénypiacokra is, a vezető indexek kivétel nélkül erősödni tudtak. A befektetők a vártnál lényegesen jobban javuló fogyasztói bizalom hatására megint elkezdtek bizakodni a gazdaság fellendülésében, ugyanis azt várják, hogy a fogyasztói hangulat javulása a forgalomban is meg fog látszani.
A tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe szerdán reggel 9438 ponton zárt, ez 1,37 százalékkal volt magasabb az előző napi értékénél. A hongkongi Hang Seng ennél is jelentősebben tudott emelkedni: 4,71 százalékkal zárt magasabban, mint kedden. A vezető piacok közül csak Dél-Koreában volt pesszimista a hangulat, ott még mindig az északi szomszéd atomkísérletei borzolják a kedélyeket. A Shanghai Composite 1,71 százalékkal tudott erősödni a nap végére, míg a tajvani tőzsde vezető indexe 3,1 százalékot javított.
Amerikában a nap első felében úgy nézett ki, hogy az Észak-Korea által végrehajtott atomkísérletek miatt negatív lesz a befektetők hangulata, még a nyitás is enyhe mínuszban történt a Wall Streeten. Nem sokkal később azonban megjelent a fogyasztói bizalom legfrissebb adata, melynek hatására szárnyalni kezdtek a részvénypiacok. A várt 42 pont helyett 54,9 pontig emelkedett az index értéke, ami azt mutatja, hogy az amerikai fogyasztók egyre jobban bíznak a kilábalásban. Utoljára tavaly szeptemberben volt a mostaninál magasabb a bizalom szintje.
A fogyasztók hangulata azért is kulcsfontosságú, mert az amerikai gazdasági aktivitás kétharmadát a belső fogyasztás adja, a szakemberek pedig arra számítanak, hogy a pozitív várakozások a fogyasztásban is meg fognak jelenni.
Az Amerikából érkező pozitív hírek aztán Ázsiát sem hagyták ki az emelkedésből, a Wall Street keddi szárnyalása után szinte törvényszerű volt, hogy a Távol-Keleten is folytatódik a javulás.