Többnyire a pozitív oldalon zárták a hét utolsó kereskedési napját a vezető ázsiai részvényindexek, miután a kínai és az amerikai gazdaságról is pozitív makroadatok jelentek meg, amik megint csak a recesszió végét jelzik. Amerikában is optimista volt a hangulat csütörtökön, azonban a nap végére visszaestek az indexek.
10 121 ponton zárt a tokiói Nikkei 225 index, ez 1,4 százalékkal volt magasabb, mint csütörtöki értéke. A többi vezető mutató vegyesen szerepelt: a dél-koreai Kospi 0,73 százalékkal kapaszkodott feljebb, míg a hongkongi Hang Seng 1,24 százalékot javított. 0,91 százalékkal visszaesett viszont a Shanghai Composite, a tajvani tőzsde vezető indexe pedig ennél is nagyobbat, 1,81 százalékot bukott.
Csütörtök délután a Wall Streeten is többnyire pozitív volt a hangulat, miután bejelentették, hogy a heti friss munkanélküliek száma váratlanul visszaesett, a kiskereskedelmi forgalom pedig emelkedett májusban. A kereskedés végére aztán a vezető indexek visszaestek, így alig tudtak szerdai értékük felett zárni. Egyelőre bizonytalanok a befektetők, többen úgy vélik, hogy az elmúlt három hónap rallyja nem tartható tovább, előbb-utóbb jönnie kell egy korrekciónak.
Pénteken aztán Kínában is pozitív makroadatokat közöltek: a kiskereskedelmi forgalom és az ipari termelés jelentősen emelkedett májusban, ami elsősorban a kormány gazdaságélénkítő csomagjának köszönhető. Peking az elmúlt hónapokban állami megrendelésekkel próbálta megvédeni a gazdaságot a nyugati országban visszaeső kereslettől, a jelek szerint ez működik.
Az olaj ára továbbra sem csökkent jelentősen, péntek reggel is 72 dollár felett volt egy hordó nyersanyag árfolyama az ázsiai piacokon.