Eséssel kezdte a napot a BUX index, mely aztán elindult felfelé, bő egy órával a nyitás után már pluszban volt. Meglepetésre az OTP tudja felfelé húzni az indexet, bár az elmúlt napok gyenge szereplése után várható volt egy kis korrekció a bankpapírtól. A Mol viszont jelentősen visszaesett a nyitás után, a részvénnyel kapcsolatban még mindig az osztalékfizetés bizonytalansága okoz gondot. A BUX délelőtt 22 252 ponton, 0,15 százalékkal tegnapi záróértéke felett állt.
A vezető részvények vegyesen kezdték a kereskedést. Az OTP mgelepetésre 0,67 százalékkal erősödött az elején, 6751 forinton állt. Mindez azért váratlan, mert az utóbbi napokban csak a gondok jellemezték az amerikai pénzügyi szektort, ezek pedig a magyar bankpapírra is hatással voltak. A Mol 0,76 százalékkal lett olcsóbb a kereskedés elején, 22 825 forintot adtak a cég részvényeiért. A tegnapi javulás után am reggel felfelé folytatta a Magyar Telekom: a távközlési részvények 1,29 százalékkal drágultak, 784 forintot értek a piacon délelőtt.
Rosszul kezdtek a gyógyszergyárak: az Egis 0,48 százalékot veszített, a Richter pedig 0,88 százalékot bukott a nap elején. A Richter esetében azt ki kell emelni, hogy a papírok ma forognak először az osztalékszelvény nélkül, így várható volt valamekkora esés.
A tengerentúlon várhatóan ma is a pénzügyi szektor és az olajár lesznek a középpontban. Igazán jelentős makroadat nem jelenik meg, csak a szokásos heti munkanélküliségi statisztikát közlik délután. Európában viszont az EKB és a Bank of England is ma dönt az alapkamatról. A piac számára nem a kamata fontos, mivel nem várnak változtatást a jegybankoktól, de a döntés utáni kommentárok sokmindent elárulhatnak a két intézmény monetáris politikájáról.
A vezető nyugat-európai indexek a várttal ellentétben szintén erősödéssel kezdték ma a kereskedést. Délelőtt a CAC 40 0,3 százalékos pluszban volt, az FSTE 0,28 százalékkal állt tegnapi értéke felett, míg a DAX 0,15 százalékot javított.