3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Ellentétes utat járt be ma reggel a két legnagyobb részvény a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX index 0,18 százalékkal tegnapi záróértéke felett állt délelőtt.

Arra lehetett számítani, hogy a BUX index ma kicsit megnyugszik, végre jön pár nap csendes kereskedés. Az OTP ennek megfelelően felfelé mozdult a nyitás után, jelentősen drágult tegnaphoz képest, a Mol viszont nem tudta követni a bankrészvényeket, így a BUX sem tudott komolyabban erősödni délelőtt. Igazán jelentős makroadat ma nem lát napvilágot, ismét kiemelt figyelmet kaphat az olajár és a tengerentúlról érkező vállalati hírek.

Délelőtt 21 608 ponton állt a BUX, ami 0,18 százalékkal magasabb a tegnepi záróértéknél. A vezető részvények közül az OTP húzta felfelé az indexet a nap első felében, a bankpapírok 2,08 százalékos drágulás után 6625 forinton álltak, ezzel lényegében majdnem visszahozták a tegnapi veszteségüket. A Mol nem szerepelt ilyen jól, bár délelőtt meredeken felfelé indult, és valamelyest javított a nyitáshoz képest, de így is 1,12 százalékos mínuszban maradt, 21 600 forintba kerültek a cég részvényei.

A Magyar Telekom 0,51 százalékot veszített tegnapi értékéhez képest, 776 forintba kerültek a távközlési részvények. A gyógyszeripari szektor jobban szerepelt ma reggel, mint az elmúlt napokban: az Egis 0,32 százalékkal drágult, a Richter pedig minimális mértékben erősödött tegnaphoz képest.

Ma reggel jelent meg a májusi inflációs adat, mely lényegesen rosszabb lett a vártnál: az előzetes várakozások 6,5 százalékos pénzromlást mutattak, ezzel szemben 7 százalékra gyorsult a fogyasztói árak emelkedése. A gyenge adat nem okozott meglepetést, mivel a tartósan magas élelmiszer- és energiaárak miatt mindenki számított arra, hogy el fog szabadulni az infláció. Az adat viszont azt jelenti, hogy ezzel ismét nőtt annak az esélye, hogy a Magyar Nemzeti Bank júniusban újabb kamatemelést fog végrehajtani.

Amerikában ma nem jelenik meg jelentős makroadat, délután az olajkészletek alakulására érdemes figyelni, míg este a Fed hozza nyilvánosságra Bézs könyvét, mely az amerikai gazdaság állapotáról ad képet. Fontos adatok híján a figyelem ismét az olajár és a pénzügyi szektor felé fordulhat. A nyersanyag ára 1,57 százalékkal emelkedett délelőttre, 132,88 dollárba került egy hordó olaj.

A vezető nyugat-európai indexek pluszban tudtak nyitni, de a kezdés után lefelé indultak, így délelőtt már csak minimális mértékben álltak tegnapi értékük felett. A CAC 40 0,44 százalékkal erősödött az első néhány órában, az FTSE 0,09 százalékot bukott, a DAX viszont 0,24 százalékot javított a kereskedés elején.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!