3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A zárás előtt jelentősen gyengültek a Mol-részvények, melyek a többi vezető papírt is húzták magukkal, így a BUX index is csak 0,25 százalékos plusszal zárt.

A felfüggesztés majd újraindulás után nagyot estek a Mol-részvények a piacon, de ez természetesnek számít egy nagyobb akvizíció bejelentésekor. A Mol húzta magával lefelé a többi részvényt is, így végül a BUX is majdnem eséssel fejezte be a napot, pedig napközben még 1 százalék feletti pluszban is volt a mutató.

A BUX végül 20 403 ponton zárt, ami 0,25 százalékkal volt magasabb a pénteki értékénél. A forgalom a nap végére élénkült meg a Mol bejelentése után, végül 18 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények a nap végére a BÉT-en. A vezető részvények vegyesen szerepeltek, a Mol kereskedésének újraindulása után eleinte gyengültek, majd visszakapaszkodtak kicsit. Az olajpapírok végül 18 400 forinton zártak, de ez is 2,39 százalékkal marad el a pénteki árfolyamtól. Az OTP 6380 forintig esett vissza, ez 0,31 százalékkal alacsonyabb, mint a múlt heti árfolyam. Üde színfolt volt a Magyar Telekom, mely 4,05 százalékos drágulás után 770 forinton zárt.

Jelentősen drágulni tudtak a gyógyszergyártók is: az Egis 0,46 százalékot javított, a Richter pedig 2,36 százalékkal zárt magasabban, mint pénteken.

A tengerentúlon ma nem jelentek meg jelentős makroadatok, így a nemzetközi tőzsdéket továbbra is az befolyásolta, hogy a hétvégén bejelentették, hogy a két bajbajutott jelzáloghitelező, a Fannie Mae és a Freddie Mac állami segítséget kap. Az amerikai pénzügyi szektorból egyébként is sorra érkeznek a negatív hírek, az IndyMac lényegében csődbe ment, csak a pénzügyi felügyelet segítségével tudták életben tartani, hogy a betétesek pénzét kimenekítsék. 1984 óta nem volt példa arra, hogy egy ekkora pénzintézet csődöt jelentsen az Egyesült Államokban.

A múlt heti rekord olajár után ma a nap első felében csökkent a nyersanyag ára, majd az amerikai piacok nyitása után újra felfelé indult az ár. A magyar tőzsde zárása után 146,04 dollárba került egy hordó nyersanyag, ez 0,96 dollárral magasabb a pénteki záróárfolyamnál.

A vezető nyugat-európai indexek pluszban tudtak maradni egész nap, a magyar piac zárása után a francia CAC 40 index 1 százalékkal állt pénteki értéke felett, a brit FTSE 0,94 százalékos pluszban volt, a frankfurti DAX pedig 0,96 százalékot javított a nap második felére.

Eséssel kezdtek viszont a vezető amerikai mutatók, ami jórészt az olaj további drágulásának tudható be. A Dow Jones ipari index pénteki értéke körül állt délután, a Standard & Poor's 0,06 százalékkal esett vissza a nap első felében, míg a Nasdaq 0,4 százalékot bukott.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!