3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A délutáni gyenge makroadatok ellenére pluszban tudott zárni a BUX index, mely a nap végén 2,27 százalékkal állt tegnapi értéke felett.

Pozitívan kezdett reggel a BUX index a vártnál jobb OTP-gyorsjelentés után, majd a nap második felében az Amerikából érkező csalódást keltő inflációs adatok visszavetették a magyar piacot is. A zárásra azonban visszakapaszkodott korábbi értéke környékére a BUX. Az olaj ára délutánig kismértékben emelkedett az amerikai piacon tegnaphoz képest.

A BUX végül 20 721 ponton zárt, ami 2,27 százalékkal volt magasabb tegnapi értékénél. A részvényforgalom viszonylag amgas volt az utóbbi időszakhoz képest, több mint 20 milliárd forint értékben kereskedtek a részvényekkel. A vezető papírok kivétel nélkül pluszban tudtak zárni. A Mol 17 200 forintos ára 2,08 százalékkal lett magasabb tegnapi árfolyamánál. Az OTP 1,91 százalékkal drágult, 6931 forinton zárt a bank a gyorsjelentés után. A Magyar Telekom 801 forintig emelkedett, ez 1,39 százalékkal lett magasabb, mint tegnap.

A gyógyszerpapírok is a pozitív oldalon tudták befejezni a mai kereskedést: az Egis 0,14 százalékkal zárt tegnapi értéke felett, míg a Richter közel 5 százalékkal lódult meg.

Az OTP ma hajnalban megjelent gyorsjelentése kedvezőbb lett a vártnál, a bank első féléves nettó eredménye közel 30 százalékkal lett magasabb, mint 2007 első hat hónapjában. Az eredmények mögé tekintve viszont kevésbé rózsás a helyzet: a vártnál nagyobb emelkedés jórészt a devizapozíciókon elkönyvelt nyereségek okozták.

Délelőtt Európában gyenge növekedési adatok jelentek meg: a második negyedévben Németország és az eurozóna gazdasága is csökkent az első három hónaphoz képest, éves szinten viszont még mindig nőni tudott mindkét gazdaság.

A nap második felében a tengerentúlon jelentek meg a vártnál magasabb inflációs adatok, a júliusi infláció a várt 5,2 százalék helyett 5,6 százalékra emelkedett a júniusi 5 százalékról. havi szinten 0,8 százalékos volt a drágulás, miközben az elemzők csak 0,4 százalékos pénzromlással számoltak.

Az olajár tegnapi emelkedése jórészt a vártnál gyengébb készletadatoknak volt köszönhető, ma már nem drágult olyan mértékben a nyersanyag, mint tegnap. Délután 116,24 dollárba került egy hordó olaj, ez 24 centtel volt magasabb a tegnapinál.

A vezető nyugat-európai indexek szintén egész nap pluszban voltak, a délutáni visszaesés ellenére is erősödéssel tudtak zárni. A francia CAC 40 index a magyar tőzsdezárás után 0,51 százalékkal állt tegnapi értéke felett, az FTSE 0,84 százalékot tudott javítani, míg a DAX minimális mértékbven emelkedett délutánig.

A tengerentúlon az inflációs adatoknak köszönhetően eséssel kezdtek az indexek, utána azonban a befektetők ismét elkezdték venni a pénzügyi részvényeket. Az elmúlt két nap esése után sokan bíztak abban, hogy magához tér a szektor. A Dow az első néhány óra után 0,7 százalékos pluszban volt, a Standard & Poor's 0,52 százalékkal állt tegnapi értéke felett, míg a Nasdaq 0,79 százalékot javított a nyitás után.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!