3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A délutáni gyenge makroadatok ellenére pluszban tudott zárni a BUX index, mely a nap végén 2,27 százalékkal állt tegnapi értéke felett.

Pozitívan kezdett reggel a BUX index a vártnál jobb OTP-gyorsjelentés után, majd a nap második felében az Amerikából érkező csalódást keltő inflációs adatok visszavetették a magyar piacot is. A zárásra azonban visszakapaszkodott korábbi értéke környékére a BUX. Az olaj ára délutánig kismértékben emelkedett az amerikai piacon tegnaphoz képest.

A BUX végül 20 721 ponton zárt, ami 2,27 százalékkal volt magasabb tegnapi értékénél. A részvényforgalom viszonylag amgas volt az utóbbi időszakhoz képest, több mint 20 milliárd forint értékben kereskedtek a részvényekkel. A vezető papírok kivétel nélkül pluszban tudtak zárni. A Mol 17 200 forintos ára 2,08 százalékkal lett magasabb tegnapi árfolyamánál. Az OTP 1,91 százalékkal drágult, 6931 forinton zárt a bank a gyorsjelentés után. A Magyar Telekom 801 forintig emelkedett, ez 1,39 százalékkal lett magasabb, mint tegnap.

A gyógyszerpapírok is a pozitív oldalon tudták befejezni a mai kereskedést: az Egis 0,14 százalékkal zárt tegnapi értéke felett, míg a Richter közel 5 százalékkal lódult meg.

Az OTP ma hajnalban megjelent gyorsjelentése kedvezőbb lett a vártnál, a bank első féléves nettó eredménye közel 30 százalékkal lett magasabb, mint 2007 első hat hónapjában. Az eredmények mögé tekintve viszont kevésbé rózsás a helyzet: a vártnál nagyobb emelkedés jórészt a devizapozíciókon elkönyvelt nyereségek okozták.

Délelőtt Európában gyenge növekedési adatok jelentek meg: a második negyedévben Németország és az eurozóna gazdasága is csökkent az első három hónaphoz képest, éves szinten viszont még mindig nőni tudott mindkét gazdaság.

A nap második felében a tengerentúlon jelentek meg a vártnál magasabb inflációs adatok, a júliusi infláció a várt 5,2 százalék helyett 5,6 százalékra emelkedett a júniusi 5 százalékról. havi szinten 0,8 százalékos volt a drágulás, miközben az elemzők csak 0,4 százalékos pénzromlással számoltak.

Az olajár tegnapi emelkedése jórészt a vártnál gyengébb készletadatoknak volt köszönhető, ma már nem drágult olyan mértékben a nyersanyag, mint tegnap. Délután 116,24 dollárba került egy hordó olaj, ez 24 centtel volt magasabb a tegnapinál.

A vezető nyugat-európai indexek szintén egész nap pluszban voltak, a délutáni visszaesés ellenére is erősödéssel tudtak zárni. A francia CAC 40 index a magyar tőzsdezárás után 0,51 százalékkal állt tegnapi értéke felett, az FTSE 0,84 százalékot tudott javítani, míg a DAX minimális mértékbven emelkedett délutánig.

A tengerentúlon az inflációs adatoknak köszönhetően eséssel kezdtek az indexek, utána azonban a befektetők ismét elkezdték venni a pénzügyi részvényeket. Az elmúlt két nap esése után sokan bíztak abban, hogy magához tér a szektor. A Dow az első néhány óra után 0,7 százalékos pluszban volt, a Standard & Poor's 0,52 százalékkal állt tegnapi értéke felett, míg a Nasdaq 0,79 százalékot javított a nyitás után.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!