Tegnap is csak a nap végi felhúzásnak köszönhetően tudott erősödni a BUX, ma folytatódott az elmúlt napok trendje: minimális forgalom, óvatos araszolgatás. A nyitást követően az OTP volt délelőttig a nap legnagyobb vesztese, de délutánig még sokminden történhet. Délelőtt fél tizenegy után 22 715 ponton állt a BUX, ami 0,28 százalékkal marad el a tegnapi záróértéktől. A forgalom ismét rendkívül alacsony, csak az OTP tudta megközelíteni az 1 milliárd forintot.
A vezető részvények közül a Mol 1,14 százalékkal tudott erősödni, így 23 040 forintot értek az olajpapírok. Az OTP viszont 1,16 százalékos bukás után 7186 forinton állt az első néhány óra után. Tovább gyengült a Magyar Telekom: a távközlési részvények 0,89 százalékkal estek vissza, 782 forintot értek. A Telekom-papírok azóta vannak folyamatos esésben, mióta kiárazódott belőlük az osztalék, bár számítani lehetett rá, hogy 800 forint környékére fognak gyengülni.
Egyelőre gyengék a gyógyszeripari részvények is: a Richter 0,27 százalékkal esett vissza, az Egis pedig 0,57 százalékot veszített tegnapi árfolyamához képest.
A tengerentúlon ma sem közölnek igazán jelentős makroadatot, de a Fed tegnapi jegyzőkönyve után vélhetően minden apró jelre érzékenyebben fog reagálni a piac. Délután jelennek meg a heti friss munkanélküliségi adatok, melyek fontosak lehetnek az amerikai recesszió alakulása szempontjából. Emellett érdemes figyelni a szintén ma megjelenő lakásindexekre, mivel a lakáspiac hónapok óta csak vergődik, a válság egyik oka is az ingatlanbuborék kipukkadása volt.
A fenti makroadatok mellett várhatóan ismét az olajár fogja diktálni a tempót a tőzsdéknek. A tegnapi 135 dolláros olajár után egyelőre megjósolhatatlan, merre fog elmozdulni az árfolyam, de a legtöbben további drágulást várnak.
A jelentős nyugat-európai indexek vegyesen kezdték a napot, jórészt mínuszos nyitás után kezdtek felkapaszkodni délelőtt. A CAC 40 0,53 százalékkal állt tegnapi záróértéke alatt, az FTSE 0,35 százalékkal erősödni tudott, míg a DAX 0,4 százalékot bukott a kereskedés első óráiban.