3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Szinte egész nap mínuszban volt a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely a zárás előtt fel tudott kapaszkodni, és végül 0,11 százalékos pluszban zárt főleg a Molnak köszönhetően.

Negatív napra lehetett ma számítani a BÉT-en, mivel Amerikában jórészt kiábrándító vállalati jelentéseket közöltek tegnap és ma. Délután azonban az olajár újabb zuhanásának köszönhetően ismét pozitívba fordult a nemzetközi hangulat, így a BUX is elindult felfelé. Főleg a Mol teljesített jól a kereskedés utolsó óráiban.

A BUX végül 21 142 ponton zárt, ami 0,11 százalékkal magasabb az index tegnapi értékénél. A napi részvényforgalom, nem mondható kimondottan magasnak, 14,4 milliárd forint értékben kereskedtek a papírokkal. A vezető részvények közül a Mol húzta fel az indexet: az olajpapírok 0,75 százalékkal lódultak meg, így 19 505 forinton állt a nap végén. Az OTP 0,35 százalékkal maradt el a végén tegnapi értékétől, 6851 forintot adtak a bankrészvényekért. Kismértékben erősödni tudott a Magyar Telekom, mely végül 774 forinton fejezte be a napot.

Gyengén teljesítettek a gyógyszerpapírok is: az Egis 2,91 százalékkal zuhant vissza délutánra, a Richter pedig csak 0,16 százalékkal tudott drágulni a debreceni beruházás ellenére is.

Az olaj ára a nap első felében hullámzott a tegnapi emelkedés után, majd délután hirtelen több mint 4 dollárral lett olcsóbb a nyersanyag. Mindez annak volt köszönhető, hogy csökkentek a félelmek a Dolly névre keresztelt trópusi vihar miatt, korábban úgy tűnt, hogy le kell majd állítani a partmenti olajfúró tornyokat. A magyar piac zárása után 127,37 dollárba került egy hordó olaj, ez 3,67 dollárral olcsóbb a tegnapi árnál.

Rekordveszteséget jelentett be a második negyedévet illetően a negyedik legnagyobb amerikai bank, a Wachovia, mely 8,9 milliárd dollárt bukott a június 30-án zárult negyedévben. A cég részvényei már a tőzsdenyitás előtt 11 százalékkal gyengültek, a rossz eredmény ismét erősítette a félelmeket a pénzügyi szektorral kapcsolatban. Szintén gyenge eredményeket közölt tegnap este az American Express, míg az Apple jövőre vonatkozó előrejelzését csökkentette.

A vezető nyugat-európai indexek szintén mínuszban voltak napközben, majd délután kezdtek erősödni. A magyar tőzsdezárás után a francia CAC 40 index 0,39 százalékkal állt tegnapi értéke alatt, a londoni FTSE 1,23 százalékos mínuszban volt, míg a DAX 0,16 százalékot veszített a nap második felére.

Amerikában a gyenge vállaalti eredmények hatására jelentős eséssel kezdtek az indexek, majd az olajárnak köszönhetően felfelé fordultak. A magyar piac zárását követően a Dow már csak minimális mínuszban volt, a Standard & Poor's 0,37 százalékkal állt tegnapi értéke alatt, a Nasdaq pedig 0,75 százalékkal gyengült az első néhány órában.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!