A reggeli negatív nyitást egész nap nem tudta kiheverni a BUX, összességében unalmas napon van túl az index, mely alacsony forgalom mellett oldalazott. A tengerentúlról vegyes hírek érkeztek: délutánra mérséklődött az olajár esése, ráadásul a pénzügyi szektorból újabb félelmek jelentek meg. Jelentős makroadat ma nem látott napvilágot az Egyesült Államokban, a külkereskedelmi mérleg hiánya a vártnál kisebb lett.
A nap végén 20 755 ponton zárt a BUX index, ez 0,81 százalékkal maradt el tegnapi értékétől. A napi részvényforgalom kifejezetten alacsony volt, 13 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a papírok. A vezető részvények szinte kivétel nélkül gyengültek a nap végére: a Mol 0,83 százalékkal lett olcsóbb, 17 850 forinton állt a záráskor, míg az OTP 6945 forintos ára 0,76 százalékkal marad el a tegnapitól. 0,5 százalékot javított tegnaphoz képest a Magyar Telekom, mely 800 forinton zárta a mai kereskedést.
Gyengén szerepeltek a gyógyszeripari részvények is, melyek közül az Egis 1,56 százalékot bukott, a Richter pedig 2,19 százalékkal lett olcsóbb tegnaphoz képest.
A forint a reggel tapasztalt gyengülés után délután meredeken erősödött, a zárás után 235,84 forintba került egy euró.
Nagy-Britanniában kiábrándító makroadatok jelentek ma meg: az infláció 4,4 százalékra emelkedett, esett a kiskereskedelem forgalma és csökkentek a lakásárak is. Mindez abba az irányba mutat, hogy a brit gazdaság menthetetlenül robog a recesszió felé. Lassan úgy néz ki, hogy elfogy a Bank of England mozgástere, hiszen a gazdaság felpörgetéséhez kamatcsökkentés kéne, a magas infláció viszont kamatemelést igényelne.
Amerikában ma csak a külkereskedelmi mérleg egyenlegének júniusi adata jelent meg, mely kicsivel kedvezőbb lett a vártnál. Az elemzők arra számítottak, hogy 60 milliárd dollár fölé emelkedik a hiány, ehhez képest csökkent májushoz képest a deficit, 56,8 milliárd dollárt tett ki. Ez jórészt az export rekordmértékének köszönhető, mely kompenzálta az olajimport megugrását.
A pénzügyi szektorból újabb félelmek jelentek meg: a JPMorgan ma bejelentette, hogy július óta 1,5 milliárd dollárnyi veszteséget könyvelt el, ezért a harmadik negyedévben legalább ennyit le kell írnia a jelzálogpiacok gyengélkedése miatt. A cég elemzői arra számítanak, hogy az ingatlanpiaci válság még nem ér véget, ezért várhatóan további leírások bejelentése következhet.
A mai nap egyetlen pozitívuma az olajár volt: a nap első felében tovább zuhant a nyersanyag árfolyama, volt olyan időszak, amikor 2 dollárral állt tegnapi záróára alatt. Délután aztán drágulni kezdett az olaj, a magyar piac zárásakor 114,57 dollárba került egy hordó olaj, ami 12 centtel magasabb volt a tegnapi árfolyamnál.
A vezető nyugat-európai indexek is csak rövid időre tudtak pluszba kerülni napközben, délután az emelkedő olajár és a pénzügyi szektor aggodalmai ismét gyengítették a piacokat. A magyar tőzsdezárás után a CAC 40 0,79 százalékkal állt tegnapi értéke alatt, az FTSE 0,35 százalékos mínuszban volt, a DAX pedig 0,74 százalékot bukott a nap második felére.
A vártnak megfelelően a tengerentúlon is mínuszban kezdtek az indexek a felerősödő félelmek miatt: a Dow néhány órával a nyitás után 0,92 százalékos mínuszban állt, a Standard & Poor's 0,71 százalékkal állt alacsonyabban, mint a tegnapi záráskor, míg a Nasdaq 0,41 százalékot bukott a kereskedés elején.