3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Jelentősen gyengült ma a BUX index, ráadásul a forgalom is siralmas volt. A mutató végül 2,17 százalékkal tegnapi értéke alatt zárt, a nap vesztese a Mol lett.

Tegnap a nap végére az amerikai piacok is visszaadták korábbi erősödésüket, várható volt, hogy ma is negatív hangulat fog uralkodni a nemzetközi tőzsdéken, akkor pedig a BUX számára is garantálva van az esés. Már az olajár további zuhanása sem tudja jobb kedvre deríteni a befektetőket, mivel a gazdaság felett tornyosuló felhők ettől csak alig enyhülnek. Ma az eurozónából érkeztek negatív makroadatok délelőtt, melyek hozzájárultak a bukáshoz.

A BUX végül 20 265 ponton zárt délután, ez 2,17 százalékkal volt alacsonyabb tegnapi értékénél. A forgalom siralmasan alacsony volt, a tízmilliárd forintot is alig érte el. A vezető részvények közül a Mol húzta lefelé az indexet, az olajpapírok a nap végére 3,73 százalékot buktak, 16 270 forinton álltak meg. Az OTP 7050 forintos árfolyama 1,67 százalékkal maradt el a tegnapitól, míg a Magyar Telekom 1,82 százalékos bukás után 809 forinton állt meg.

A gyógyszeripari részvények is jelentősen visszaestek a nap végére a forint mai gyengülésének ellenére. Az Egis 3,52 százalékot veszített értékéből, míg a Richter 1,25 százalékkal zárt alacsonyabban, mint tegnap.

Délelőtt kiábrándító makroadatok jelentek meg az eurozónából: az európai gazdaságok a második negyedévben 0,2 százalékkal lassultak az év első három hónapjához képest, míg éves szinten 1,4 százalékos volt a növekedés. A kiskereskedelmi forgalom 0,4 százalékkal esett vissza az eurozónában júliusban, miközben az elemzők 0,1 százalékos csökkenésre számítottak csak. Tavaly júliushoz képest 2,8 százalékos volt a forgalomcsökkenés, a szakemberek 2,1 százalékos visszaesést valószínűsítettek.

Délután Amerikában egyetlen fontos adat látott napvilágot: a gyáraknak adott megrendelések száma júliusban 1,3 százalékkal nőtt. Ez kedvezőbb, mint a várt 0,7 százalékos adat, de így is lassulást mutat a júniusi 1,7 százalékos növekedés után.

Az olaj világpiaci árfolyama ma tovább csökkent a tegnapi zuhanás után: délután 107,98 dollárba került egy hordó nyersanyag, ez 1,73 dollárral volt alacsonyabb a tegnapi árnál.

A vezető nyugat-európai indexek egész nap mínuszban voltak, a magyar piac zárása után a francia CAC 40 index 1,41 százalékkal állt tegnapi értéke alatt, az FTSE 1,2 százalékot bukott a nap második felére, a frankfurti DAX viszont felkapaszkodott, és már csak kismértékű mínuszban volt.

Amerikában kismértékű eséssel kezdtek a mutatók a Wall Streeten, majd a vártnál jobb makroadat hatására felfelé indultak. Az első néhány óra után a Dow 0,08 százalékkal állt alacsonyabban, mint a tegnapi záráskor, a Standard & Poor's 0,23 százalékot bukott, a Nasdaq pedig 0,12 százalékot veszített.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!