3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Pozitív nyitás után végül mégiscsak 0,21 százalékkal pénteki értéke alatt zárt ma a BUX index. Főleg az OTP húzta lefelé a mutatót, a bankpapírok szinte egész nap mínuszban voltak.

Az amerikai részvénypiacok pénteki szárnyalása után sem tudott ma erősödni a BUX, pedig alapvetően Nyugat-Európában is pozitív hangulat uralkodott. Valószínűnek tűnik, hogy mindennek az az oka, hogy a gyorsjelentések előtt a befektetők sem tudják, merre fog indulni a piac. Az olaj ára viszont emelkedett ma az orosz-grúz háborúnak köszönhetően, ez hozzájárulhatott a pesszimista hangulathoz.

A BUX index végül 20 925 ponton zárta a kereskedést, ez 0,21 százalékkal volt alacsonyabb pénteki értékénél. A részvényforgalom sem volt kimondottan magas, 13,6 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a papírok délutánra. A vezető részvények vegyesen szerepeltek: a Mol 0,03 százalékkal gyengült a holnap reggeli gyorsjelentés előtt, az OTP pedig a kedvező Citigroup-elemzés ellenére is 0,74 százalékot bukott, 6998 forinton zárt. 0,25 százalékot javított a Magyar Telekom, mely 796 forintot ért a
kereskedés végén.

A gyógyszerrészvények vegyes teljesítménnyel fejezték be a napot: az Egis 0,24 százalékkal erősödött, a Richter viszont 0,08 százalékkal pénteki értéke felett zárt.

A magyar blue chipek közül már csak a Mol és az OTP nem közölték második negyedéves eredményeiket. Az olajcég holnap hajnalban hozza nyilvánosságra gyorsjelentését, mely az elemzők szerint kismértékben visszaeső üzemi eredményt és meglóduló nettó eredményt fog tartalmazni. Az OTP csütörtökön hajnalban hozza nyilvánosságra a második negyedév eredményeit.

Jelentős makroadat ma nem jelent meg, délelőtt közölték a brit termelői árak alakulását, az árak a vártnál kicsit nagyobb ütemben emelkedtek. Az olaj árát viszont figyelemmel kísérte a piac, mivel az orosz-grúz háború miatt szállítási nehézségektől tartanak a befektetők. A nap első felében mintegy 1 dollárral emelkedett a nyersanyag árfolyama, majd délutánra valamelyest visszaesett, a 115,63 dolláros szint 43 centtel volt magasabb a péntekinél.

A vezető nyugat-európai indexek az Amerikából érkező kedvező hírek hatására ma egész nap a pozitív oldalon álltak. A francia CAC 40 index a nap második felére 0,76 százalékos pluszba került, az FTSE 0,87 százalékkal állt pénteki értéke felett, míg a DAX 0,37 százalékot javított.

A Wall Street legfontosabb mutatói vegyesen kezdtek ma délután: a kereskedés első néhány órája után a Dow 0,15 százalékkal állt pénteki záróértéke alatt, a Standard & Poor's 0,1 százalékkal erősödött, a Nasdaq pedig 0,34 százalékkal állt magasabban, mint a pénteki záráskor.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!