Várható volt, hogy a nap első felében kicsit korrigálni tud majd a BUX a Mol tegnapi meredek zuhanása után. Délután aztán az Európában esedékes kamatdöntések hozhatnak mozgást a piacra, illetve a tengerentúlon érdemes figyelni a vállalati hírekre és az olajárra. Itthon most egy kis csend következhet a két nagy, a Mol és az OTP jövő heti gyorsjelentései előtt.
21 671 ponton állt a BUX ma délelőtt, ez 0,77 százalékkal volt magasabb tegnapi záróértékénél. Az első néhány óra alapján a forgalom is viszonylag magas lehet ma, délelőttig 6,8 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények. A vezető papírok a Magyar Telekom kivételével erősödni tudtak a kereskedés első óráiban. A Mol a tegnapi 6,3 százalékos zuhanás után ma a nyitást követően 18 480 forintig emelkeett, ami 1,68 százalékos drágulást jelent. Az OTP 0,9 százalékot tudott javítani, 7476 forintot adtak a bankrészvényekért.
A Magyar Telekom ma reggel közölte második negyedéves eredményeit, melyek első látásra pozitív képet festenek, jobban megnézve azonban kiderül, hogy a növekedés jórészt az egyszeri hatásoknak tudható be, konkrétan a leépítéseknek. A befektetők arra számítottak, hogy megemeli éve seredményelőrejelzését a cég, azonban ez nem történt meg, így negatívan értékelték a gyorsjelentést: ma reggel 0,72 százalékot buktak a részvények, melyek így 830 forinton álltak.
Az Egis pozitív gyorsjelentést tett közzé, ennek hatására 0,84 százalékkal erősödtek a cég részvényei, míg a Richter 0,23 százalékot tudott javítani ma a kereskedés első óráiban.
Ma kora délután jelenti be kamatdöntő ülésének eredményét a Bank of England és az Európai Központi Bank is. A szakemberek arra számítanak, hogy a brit kamatszint marad 5 százalékon, míg az EKB változatlanul 4,25 százalékon hagyja a rátát.
Az utóbbi időben az olajár és a pénzügyi szektor állt a piacok középpontjában. Az olaj ára ma délelőtt kismértékben emelkedett az elmúlt napok esése után. Délelőtt 119,18 dollárba került egy hordó nyersanyag, ami 0,6 dolláros emelkedés tegnaphoz képest.
A pénzügyi szektorból újabb rossz hírek érkeztek: Amerikában az AIG biztosítótársaság, Európában pedig a Barclays hozta nyilvánosságra második negyedéves számait, melyek komoly visszaesést mutattak.
A vezető nyugat-európai indexek kismértékű mínuszban kezdtek, majd felfelé indultak. Délelőttre a francia CAC 40 index 1,1 százalékos pluszba került, az FTSE 0,74 százalékkal állt tegnapi értéke felett, míg a DAX 0,56 százalékkal erősödött.