3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az elmúlt hetekhez képest ma magas volt a forgalom a Budapesti Értéktőzsdén, de a BUX index így is 1,15 százalékos mínusszal zárta a napot.

Egész nap mínuszban volt a BUX index, délután volt egy kis fellendülési kísérlet, de gyorsan visszahúzták. Az erős forint sem segített a BUX-nak, követte az amerikai indexek tegnap bejárt útját. Igazából csendes kereskedéssel telt a mai nap, hiszen nem jelent meg jelentős makroadat, a vállalati hírek sem keltették fel a figyelmet és az olajár sem okozott különösebb riadalmat vagy hurráhangulatot.

A BUX végül 21 157 ponton zárta a kereskedést, ami 1,15 százalékkal marad el a tegnapi értéktől. A napi részvényforgalom az elmúlt hetek toporgásához képest kifejezetten magas volt, mintegy 18 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a papírok.

A vezető részvények jórészt visszaestek: a Mol 1,67 százalékos gyengülés után 20 895 forinton zárta a napot, míg az OTP 6503 forintos ára 1,84 százalékkal maradt el a tegnapitól. A Magyar Telekom egycsapásra elveszítette az elmúlt hetek szorgosan összegyűjtögetett forintjait, 1,43 százalékos zuhanás után 758 forintot értek a távközlési papírok.

A gyógyszeripar képviselői a pozitív oldalon tudták befejezni a napot az elmúlt időszak gyengélkedése után: az Egis 0,4 százalékot javított a végére, a Richter pedig 0,35 százalékkal lett drágább.

Az olaj ára ma ismét csökkent folytatva az elmúlt időszak hullámzó trendjét. Délután 1,56 dollárral volt alacsonyabb a nyersanyag ára, mint tegnap, így 135,12 dollárt adtak egy hordó olajért.

Igazán fontos makroadat ma nem jelent meg a tengerentúlon, a szokásos heti munkanélküliségi statisztikák pedig nem okoztak jelentős mozgást a piacon. Ugyan csökkent a friss munkanélküliek száma, de kisebb ütemben, mint azt a szakemberek várták. Szintén ma közölték a philadelphiai Fed feldolgozóipari indexét, mely a várt javulás helyett tovább esett: a májusi -15,6 pont után most -11,4 pontra számítottak az elemzők, ezzel szemben -17,1 pontig esett az index.

A vezető nyugat-európai mutatók reggel eséssel kezdtek, majd napközben fokozatosan dolgozták le hátrányukat. A magyar piac zárása után a francia CAC 40 index 0,19 százalékos mínuszban volt, az FTSE 0,35 százalékkal gyengült a végére, a DAX pedig 0,3 százalékos pluszban volt.

A Wall Street legjelentősebb indexei kismértékű eséssel kezdtek ma: a Dow Jones 0,07 százalékot veszített tegnaphoz képest, a Standard & Poor's 0,16 százalékkal esett vissza, míg a Nasdaq 0,04 százalékkal gyengült.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!