3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Szinte egész nap mínuszban volt a BUX index, mely a végén elkezdett felfelé kapaszkodni, de így is 1,07 százalékos gyengüléssel zárt.

Főleg az OTP és a gyógyszerpapírok húzták lefelé ma a BUX indexet, mivel ezeknek a cégeknek van a legjelentősebb oroszországi kitettségük, ezért a grúz-orosz konfliktus érzékenyen érintheti őket. Délután az olajár zuhanása miatt a BUX is elindult felfelé kicsit, de a pozitív oldalra nem tudott átmenni.

A nap végén 20 969 ponton zárt a BUX index, ez 1,07 százalékkal marad el csütörtöki értékétől. A napi részvényforgalom magasnak számított ma, közel 22 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények. A vezető papírok jórészt visszaestek, csak a Mol tudta tartani magát napközben. A nap végi visszaesésnek köszönhetően az olajpapírok végül ugyanúgy 18 005 forinton zártak, ez 0,52 százalékkal alacsonyabb, mint csütörtökön. A legnagyobb vesztes az OTP lett, mely 3,81 százalékos visszaesés után 7050 forintba került. A Magyar Telekom menedzsmentje csökkentette éves profitelőrejelzéseit, ennek köszönhetően a távközlési részvények 1,37 százalékkal lettek olcsóbbak, 794 forintot értek a záráskor.

A gyógyszergyártók orosz kitettségük ellenére nem buktak ma, sőt: a Richter 3,41 százalékkal lett drágább, az Egis pedig 1,98 százalékot javított csütörtöki értékéhez képest. Mindkét cég eladásainak jelentős részét bonyolítja az orosz piacon, ennek ellenére jelentősen drágulni tudtak.

Amerikában komoly makroadat ma nem jelent meg, csak néhány kisebb statisztikára figyelt a piac. A produktivitás 2,2 százalékkal nőtt a második negyedévben, ez elmarad a várt 2,6 százalékos bővüléstől. A munkaerőköltségek 1,3 százalékkal nőttek júniusban, az elemzők 1,2 százalékos növekedést vártak. A nagykereskedelmi árukészletek 1,1 százalékkal tudtak nőni a várt 0,6 százalék helyett.

A pénzügyi szektor cégeitől újabb rossz hírek érkeztek: a Fannie Mae 2,3 milliárd dolláros második negyedéves veszteségről számolt be, ami több mint háromszorosa a vártnak. A svájci UBS bank szintén negatív híreket közölt ma.

Az olajár a tegnapi emelkedés után ma ismét meredeken lefelé indult, jórészt a dollár erősödése játszott közre ebben. Délután 116,55 dollárba került egy hordó nyersolaj, ez 3,47 dollárral volt alacsonyabb a tegnapi 120 dollár feletti záróárnál.

A vezető nyugat-európai indexek szinte egész nap tegnapi értékük körül álltak, majd a nap második felében felfelé indultak az olajár esése miatt. A francia CAC 40 index 0,63 százalékot javított a nap második felére, az FTSE 0,25 százalékot pluszban volt, míg a DAX 0,28 százalékkal erősödött.

Az amerikai indexek szintén az olajár zuhanása miatt tudtak jelentős emelkedéssel kezdeni ma a nyitás után. A Dow Jones index 1,64 százalékkal erősödött néhány óra alatt, a Standard & Poor's 1,38 százalékkal ugrott meg, míg a technológiai szektort reprezentáló Nasdaq index 1,53 százalékkal állt magasabban, mint a tegnapi záráskor.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!