Világszerte gyengültek a tőzsdék, szinte csak a pesti börze tartotta magát pluszban. A Washington Mutual csődje és az amerikai mentőcsomag elhúzódása táplálták a pesszimizmust Európában, Ázsiában és a tengerentúlon. Itthon a Mol, a Magyar Telekom és a Richter voltak a zászlóshajók, nekik köszönhetően tudott emelkedni a BUX.
Végül a nap végén 19 406 ponton zárt az index, ez 1,43 százalékkal volt magasabb tegnapi értékénél. A részvényforgalom is viszonylag magas volt, majdnem 20 milliárd forint értékben kereskedtek. A vezető papírok közül az OTP reggel még több mint 3 százalékos mínusszal nyitott a nemzetközi pénzpiacok bizonytalansága miatt, a végére azonban 6505 forintig kapaszkodott fel, ez mindössze 0,08 százalékkal magasabb, mint tegnapi ára. A bankpapírral kapcsolatban délután jelent meg a hír, hogy állítólag bevezethetik a varsói tőzsdére, de ez nem volt komoly hatással az árfolyamra.
A Mol szinte egész nap pluszban volt, mivel az OMV részvényeladásából néhányan azt a következtetést vonták le, hogy az osztrák cég megint Molt akar venni. A nap végén 15 600 forinton zártak a papírok, ez 1,3 százalékkal volt magasabb, mint csütörtökön. Jelentősen megugrott a Magyar Telekom, mely 4,76 százalékos szárnyalás után 814 forinton fejezte be a napot.
Felemás napjuk volt a gyógyszergyártóknak: az Egis 5,24 százalékos szakadás után 11 750 forinton állt a végén, a Richter viszont 1,31 százalékos erősödésével ismét 31 000 forinton zárt, amire rég volt példa.
A tengerentúlon a tegnapi zárás után jelentették be, hogy a Washington Mutula csődbe ment, és a JP Morgan megveszi a legnagyobb amerikai takarékszövetkezetet. Tovább erősítette a negatív hangulatot, hogy a képviselők továbbra sem tudtak megegyezni a kormány 700 milliárd dolláros csomagjáról, mellyel a bankokat mentené meg.
Délután a vártnál gyengébb makroadatok jelentek meg Amerikában, de azok sem befolyásolták jelentősen az árfolyamokat. A gazdasági növekedés második negyedéves adatát 2,8 százalékra mérsékelték a 3,3 százalékos első becslésről, de még ez is magasabb, mint a piac által várt 2,3-2,4 százalékos növekedés.
Az olajár ma ismét csökkent a pénzügyi piacokon uralkodó bizonytalanságnak köszönhetően, délután 105,82 dollárba került egy hordó nyersolaj, ez 2,2 dollárral maradt el a tegnapi ártól.
A forint árfolyama ma sem tudott kitörni a 238-241-es sávból, a tegnap esti erősödés után hamar visszagyengült az euróval szemben. A tőzsde zárásakor 240,14 forintot kellett adni egy euróért a tegnapi 239,2-es árfolyam után.
A vezető nyugat-európai indexek egész nap mínuszban voltak a negatív nemzetközi hangulat miatt. Délutánig a francia CAC 40 1,5 százalékot bukott, az FTSE 1,89 százalékkal gyengült, míg a DAX 1,69 százalékkal esett vissza.
A Wall Street vezető indexei elsősorban a csomag miatti bizonytalanságok és a WaMu csődje miatt nyitottak komoly eséssel délután. Az első néhány óra után a Dow 0,39 százalékkal állt tegnapi értéke alatt, a Standard & Poor's 1,11 százalékos mínuszban volt, míg a Nasdaq értéke 1,45 százalékkal csökkent.