3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Komoly átalakításra készül az AIG, mivel a világ legnagyobb biztosítótársaságát is jelentősen megviselte a hitelválság. A cég részvényei a múlt héten 45 százalékkal lettek olcsóbbak.

A hétvégén a Lehman Brothers csődje és a Merrill Lynch felvásárlása mellett tovább sokkolta az amerikaiakat, hogy az AIG biztosítótársaság is egyre nagyobb gondban van a hitelválság következtében. A cég egyelőre komoly átalakításokat tervez a Wall Street Journal szerint, több tevékenységet is leépítenének.

A Wall Street Journal vasárnapi száma írt arról, hogy várhatóan hétfőn jelenti be átalakítási tervét az AIG, miután a vállalat részvényei 45 százalékot zuhantak a múlt héten. Robert Willumstad, a cég vezérigazgatója egy hónappal ezelőtt már megemlítette, hogy az AIG eladhatja néhány kintlevőségét, mivel szerinte egy kevésbé összetett cég versenyképesebb lehet a piacon. A lap szerint ez azt jelentheti, hogy például a repülőgép-lízingből kiszállna a vállalat.

A múlt héten összesen 45 százalékkal lettek olcsóbbak a cég részvényei a New York-i tőzsdén, főleg a pénteki 30 százalékos bukás volt jelentős. A Standard & Poor's figyelmeztetést adott ki: az elemzők kilátásba helyezték, hogy akár három kategóriával is csökkenhet az AIG adósságbesorolása, mivel meglátásuk szerint a biztosító rövid távon nem lesz képes tőkét bevonni. A Wall Street Journal szerint a vállalat több befektetési alappal is tárgyal tőkebevonásról, abban bíznak, hogy 10 milliárd dollárnyi friss tőkéhez juthatnak. Nicholas Ashoohm, az AIG szóvivője nem kommentálta a lap értesüléseit. A világ legnagyobb biztosítótársasága idén már 20 milliárd dollárnyi tőkét vont be a veszteségek miatt.

Az AIG szintén a hitelválságnak köszönheti, hogy bajba került, mivel a cég által nyújtott komplex biztosítási termékek egyre jobban elértéktelenednek. A második negyedévben 25 milliárd dollárt bukott a cég emiatt, illetve további 15 milliárdos vesztesége volt az egyéb befektetési területeken.

A hírek szerint a cég arra készül, hogy nyeresége repülőgép-lízing üzletágát értékesíti. Az International Lease Finance névre hallgató leányvállalat rekorderedményt produkált a második negyedévben. A Wall Street Journal cikke szerint emellett az ingatlanbiztosítási és a lakossági üzletág egy részét is kénytelenek lesznek eladni, hogy elegendő tőkét tudjanak bevonni.

A második negyedévben összességében 5,4 milliárd dolláros veszteségről számolt be a cég, a vezérigazgató utána jelentette be, hogy komoly változásokra van szükség. A repülőgép-lízingelési üzletág jelenleg egy 900 darabos flottával rendelkezik, melynek értéke több mint 50 milliárd dollár. A második negyedévben a cég több mint 200 millió dolláros nyereséget termelt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!