A hétvégén a Lehman Brothers csődje és a Merrill Lynch felvásárlása mellett tovább sokkolta az amerikaiakat, hogy az AIG biztosítótársaság is egyre nagyobb gondban van a hitelválság következtében. A cég egyelőre komoly átalakításokat tervez a Wall Street Journal szerint, több tevékenységet is leépítenének.
A Wall Street Journal vasárnapi száma írt arról, hogy várhatóan hétfőn jelenti be átalakítási tervét az AIG, miután a vállalat részvényei 45 százalékot zuhantak a múlt héten. Robert Willumstad, a cég vezérigazgatója egy hónappal ezelőtt már megemlítette, hogy az AIG eladhatja néhány kintlevőségét, mivel szerinte egy kevésbé összetett cég versenyképesebb lehet a piacon. A lap szerint ez azt jelentheti, hogy például a repülőgép-lízingből kiszállna a vállalat.
A múlt héten összesen 45 százalékkal lettek olcsóbbak a cég részvényei a New York-i tőzsdén, főleg a pénteki 30 százalékos bukás volt jelentős. A Standard & Poor's figyelmeztetést adott ki: az elemzők kilátásba helyezték, hogy akár három kategóriával is csökkenhet az AIG adósságbesorolása, mivel meglátásuk szerint a biztosító rövid távon nem lesz képes tőkét bevonni. A Wall Street Journal szerint a vállalat több befektetési alappal is tárgyal tőkebevonásról, abban bíznak, hogy 10 milliárd dollárnyi friss tőkéhez juthatnak. Nicholas Ashoohm, az AIG szóvivője nem kommentálta a lap értesüléseit. A világ legnagyobb biztosítótársasága idén már 20 milliárd dollárnyi tőkét vont be a veszteségek miatt.
Az AIG szintén a hitelválságnak köszönheti, hogy bajba került, mivel a cég által nyújtott komplex biztosítási termékek egyre jobban elértéktelenednek. A második negyedévben 25 milliárd dollárt bukott a cég emiatt, illetve további 15 milliárdos vesztesége volt az egyéb befektetési területeken.
A hírek szerint a cég arra készül, hogy nyeresége repülőgép-lízing üzletágát értékesíti. Az International Lease Finance névre hallgató leányvállalat rekorderedményt produkált a második negyedévben. A Wall Street Journal cikke szerint emellett az ingatlanbiztosítási és a lakossági üzletág egy részét is kénytelenek lesznek eladni, hogy elegendő tőkét tudjanak bevonni.
A második negyedévben összességében 5,4 milliárd dolláros veszteségről számolt be a cég, a vezérigazgató utána jelentette be, hogy komoly változásokra van szükség. A repülőgép-lízingelési üzletág jelenleg egy 900 darabos flottával rendelkezik, melynek értéke több mint 50 milliárd dollár. A második negyedévben a cég több mint 200 millió dolláros nyereséget termelt.