Felfoghatjuk úgy is, hogy az általánosan pesszimista hangulatban a BUX megtartotta magát keddi értéke környékén, azonban az utóbbi hetekben több példát is láthattunk arra, hogy mindenki emelkedett, mi pedig gyengültünk. A pozitív nyitás szerdán is megvolt, majd szép lassan lecsorgott keddi értéke környékére a mutató, így épp ott zárt, ahol egy napja.
A BUX index a kereskedés zárásakor 9897 ponton állt, ez ugyanannyi volt, mint a keddi nap végén tapasztalt értéke. A részvényforgalom is alacsony volt a hét közepén, a kereskedés végére alig 12 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények vegyesen szerepeltek, a legnagyobb érdeklődésre számot tartó OTP egy kis emelkedéssel zárta a kereskedést. A bankpapírok 1606 forintot értek a nap végén, ez 0,38 százalékkal volt magasabb a keddi árfolyamnál. A Mol viszont 1,17 százalékkal feljebb kapaszkodott, 8650 forintot adtak érte az utolsó percekben. Veszített értékéből a Magyar Telekom, a távközlési cég 506 forinton zárt, ami 1,36 százalékos esést jelentett.
Sikerült pluszban befejezniük a napot a gyógyszergyártóknak: a Richter 0,41 százalékos erősödés után 24 300 forinton állt meg, míg az Egis 10 600 forintos ára megegyezett a keddivel.
A forint szinte egész nap folyamatosan gyengült a bankközi devizapiacon, délutánra ismét 300 forint fölé emelkedett az euró ára, sőt a 303-as szintet is átlépte ideiglenesen. A részvénypiac zárása után nem sokkal 302,20 forintba került egy euró a piacon, míg a dollár 230,30 forint volt, a svájci frank pedig 197,36 forintba került.
A nemzetközi piacokon is folyamatos lecsorgás volt megfigyelhető, a BUX annyiból még jól is teljesített, hogy máshol szinte reggeltől délutánig mínuszban álltak a mutatók. A londoni FTSE a nap második felére 1,92 százalékot veszített, míg a frankfurti DAX 0,44 százalékkal esett. Régiónkban felemás volt a kép: a vasrói WIG 20 1,94 százalékkal gyengült, a prágai tőzsde viszont folytatta emelkedését, ezúttal 1,88 százalékkal kapaszkodott feljebb.
A tengerentúlon nem sokkal a nyitás előtt jelentek meg a februári inflációs adatok, melyek nem okoztak komolyabb meglepetést, az üzemanyagok és a ruhák drágulása miatt egy kicsit magasabb lett a vártnál az áremelkedés. A nyitás utáni első órákban a Wall Streetet is a mérsékelt esés jellemezte: a Dow 1,5 százalékot bukott délutánra, míg a S&P 1,16 százalékkal állt keddi záróértéke alatt.