Többnyire gyengültek a vezető részvényindexek hétfőn reggel Ázsiában, mivel az elmúlt három hónap 47 százalékos szárnyalása után a befektetők egyre nagyobb része véli úgy, hogy a helyzethez képest túl drágák lettek a részvények. A tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe 0,95 százalékot veszített értékéből a nap végére.
10 039 ponton tudott zárni a japán tőzsde vezető indexe hétfőn reggel, ez 0,95 százalékkal volt alacsonyabb, mint a múlt hét végén tapasztalt értéke. A hongkongi Hang Seng 1,5 százalékkal esett vissza, míg a dél-koreai Kospi 1,2 százalékot bukott. Sikerült viszont javítani a Shanghai Composite indexnek, mely 0,3 százalékkal pénteki értéke felett fejezte be a napot.
Az újabb gyenge nap elsősorban annak volt köszönhető, hogy ismét előtérbe kerültek azok a hangok, melyek szerint az elmúlt hónapok rallyja után mostanra túl drágák lettek a papírok. Az MSCI Asia Pacific Index például 47 százalékkal erősödött az utóbbi három hónapban, innen várható volt, hogy egy kicsit lassítani fog.
Kínában hétfőn jelentették be, hogy a közvetlen külföldi befektetések üteme tovább csökkent májusban, igaz, a visszaesés üteme már kisebb volt, mint korábban. A múlt hónapban összesen 6,4 milliárd dollárnyi befektetés érkezett az ázsiai országba, ami 17,8 százalékos csökkenést jelentett 2008 májusához képest. Áprilisban éves szinten 22,5 százalékos volt a befektetések csökkenése, ahhoz képest tehát már látszanak a javulás jelei.
A hétvégén a világ legfejlettebb országainak (G8) ülésén a politikusok is jórészt a válsággal foglalkoztak, kiemelték, hogy Ázsiában már látszanak a stabilizáció jelei, de még sok munkára lesz szükség ahhoz, hogy teljesen talpra állítsák a gazdaságot.