3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az elmúlt napokban meglehetőse n halovány teljesítményt nyújtó tengerentúli piacoknak a Fed elnöke adott kedden lendületet, miután a szenátus banki bizottsága előtt úgy vélekedett, hogy 2009 végére ismét növekedésnek indulhat a gazdaság.

Az elmúlt napokban meglehetőse n halovány teljesítményt nyújtó tengerentúli piacoknak a Fed elnöke adott kedden lendületet, miután a szenátus banki bizottsága előtt úgy vélekedett, hogy 2009 végére ismét növekedésnek indulhat a gazdaság.

Az elmúlt napok recessziós pánikhangulatának vetett végett kedden Ben Bernanke, amikor az amerikai szenátus banki bizottsága előtt arról beszélt, hogy a jelenlegi gazdasági terveket végrehajtva z idei évvel véget is érhet az amerikai recesszió. A Fed elnöke emellett arról is szólt, hogy a jelentősebb amerikai bankokat nem szükséges államosítani, azok egyébként is életképesek. A beszédet követően a bankrészvények kilőttek, de más – főként a mostani recessziós környezet sújtotta – ágazatokban is erőteljes emelkedés volt.

A Dow Jones index az előző záró értékét több, mint 230 ponttal meghaladva 3,3 százalékkal emelkedett. Ennél is jobban, 4 százalékkal ugrott meg az S&P 500-as mutató. A Nasdaq technológiai piac is átvette az optimista hangulatot, és 1440 pontos értéket elérve 3,9 százalékos pluszban volt a kereskedés végénél.

A jelentések szerint hat napos lejtmenet után érthető volt ez a pozitív tendencia: a részvények túl olcsóvá váltak már, a Standard & Poor’s 500 mutatóban szereplő részvények P/E-je viszonylag a legolcsóbbnak mondható 1986. óta. Az emelkedést a kiskereskedelmi cégek várakozásoknál jobb eredményei támogatták(például a Home Depot-é), de a Citigroup árfolyama is 4 százalékkal erősödött miután államosítását megkérdőjelező hangok érkeztek a pénzvilágból. Híre ment, hogy a második legnagyobb amerikai bank, a JPMorgan Chase a folyó negyedévre már határozott nyereségről számol be, részvénye ez időre 14 százalékkal drágult.


Némileg beárnyékolja a mai emelkedést, hogy a kereskedést megelőzően még borús makrogazdasági adatok láttak napvilágot. A Conference Board által számított fogyasztói bizalmi index februári értéke minden eddiginél nagyobb pesszimizmusról tanúskodik az USA-ban. Az index 25 pontra csökkent februárban a januári (már történelmi mélypontnak számító) 37,7 pont után. A csökkenés a várakozásokat is alaposan alulmúlta, előzetesen ugyanis az elemzők 35,5 pontot prognosztizáltak. Hasonlóan gyenge lett az S&P Case-Shiller ingatlanpiaci árindex, mely szerint decemberben a 20 legnagyobb amerikai városban 18,5 százalékkal zuhantak az ingatlanárak az egy évvel korábbi szinthez képest.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!