10 492 ponton fejezte be a szerdai kereskedést a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 2,43 százalékkal volt alacsonyabb a tegnapi értéknél. Eközben a hongkongi Hang Seng 1,67 százalékot bukott, a Shanghai Composite viszont megúszta 0,16 százalékos lecsorgással. Szöulban a Kospi 0,57 százalékkal gyengült a nap végére, a tajvani tőzsde vezető indexe pedig 1,23 százalékot veszített.
A pesszimista hangulat ismét nagy részben az olajár emelkedésének volt köszönhető, a közel-keleti események továbbra sem hagyják nyugodni a befektetőket. Líbiában továbbra is erősen kérdéses a Kadhafi-rendszer további sorsa, kedden pedig már Iránban is tüntetések voltak. Mindezeknek köszönhetően szerda reggelre 115,49 dollárig emelkedett a Brent ára a piacon, a WTI pedig 100 dollár körül ingadozott.
A gyenge befektetői hangulatra csak ráerősítettek a Fed elnökének tegnapi szavai: Ben Bernanke arról beszélt, hogy a magas olajár veszélyezteti a növekedést a világgazdaságban. Bár ezt eddig is tudta mindenki, mostmár hivatalos a veszély.
A részvénypiacokon az olajár emelkedése miatt ismét a légitársaságok vezették a gyengülést, közülük is a Quantas lett a nap legnagyobb vesztese. A Toyota részvényei 1,7 százalékkal estek vissza a nap végére, míg a Sharp 4,5 százalékot bukott azt követően, hogy a Morgan Stanley leminősítette.
mfor.hu