3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A szerdai szárnyalás után csütörtökön is az OTP irányította a piacot a Budapesti Értéktőzsdén, ezúttal azonban ellentétes irányba: a bankpapírok közel 8 százalék feletti zuhanása a BUX-ot is közel 4 százalékos mínuszba taszította a nap végére. A forint a nap nagy részében gyengült, délután 280 felett is járt az euró árfolyama.

A nemzetközi hangulat romlásával a Budapesti Értéktőzsde fölé is megérkeztek a felhők: csütörtökön az OTP vezetésével közel 4 százalékot bukott a BUX index. A vezető részvények egyike sem tudta kivonni magát a zuhanás alól, sőt, a forintnak sem tett jót a kockázati éhség visszaesése.

15 218 ponton zárt csütörtökön a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, ez 3,7 százalékkal volt alacsonyabb, mint az előző napi értéke. A forgalom kicsivel magasabb volt az átlagosnál a részvénypiacon, a nap végére közel 30 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.

A vezető részvények mindegyike jelentősen veszített értékéből a kereskedés végére, legnagyobbat az OTP bukta, mely a szerdai 15 százalékos szárnyalás után 7,86 százalékkal zárt alacsonyabban, 3225 forintot ért. Várható volt, hogy az előző nap elért 3500 forintos szint megállót fog jelenteni a bankpapírok számára, ráadásul a nemzetközi hangulat romlása csak erősítette ezt. A Mol 1,64 százalékot veszített értékéből a nap végére, így 13 475 forinton zárt, míg a Magyar Telekom-részvények 2,03 százalékos esés után 627 forinton állapodtak meg.

Rossz napjuk volt a gyógyszergyártóknak is a tőzsdén, a szektor képviselői sem tudták kivonni magukat az általános negatív hangulat alól. Az Egis 15 120 forintig esett vissza, amim 4,42 százalékkal volt alacsonyabb, mint a szerdai értéke, míg a Richter 2,19 százalékos gyengülése 31 300 forintos árat eredményezett.

A nap nagy részében a forint is gyengült az euróval szemben a bankközi devizapiacon, sőt délután 280 felett is járt kicsivel az árfolyam. A részvénypiac zárását követően 279,53 forintot kellett adni egy euróért, míg a dollár 203,24 forinton állt, a svájci frank pedig 183,89 forintba került.


A nemzetközi piacokon erőteljesen negatív volt a hangulat egész nap: a londoni FTSE délutánra 2,92 százalékot bukott, a frankfurti DAX pedig 2,84 százalékkal állt szerdai értéke alatt. Régiónkban a varsói tőzsdén 2,6 százalékos volt a visszaesés, a prágai PX index pedig 2,03 százalékkal állt előző napi értéke alatt.

Amerikában a nyitás előtt jelentek meg a szokásos heti munkanélküliségi adatok, melyek a vártnak nagyjából megfelelő eredményt hoztak. A világszerte tapasztalható pesszimizmus azonban a Wall Streetet sem kímélte meg: a Dow az első néhány órában 1,78 százalékot veszített, a S&P pedig 1,81 százalékkal esett vissza a kezdéskor.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!