EUR/HUF (275,00 - 277,00): A kormány igen bátor lépésekkel halad előre. Ami politikai szinten tabuk döntögetésének számító intézkedések, status quo megkérdőjelezése, évtizedes szokások áthúzása és most már az alkotmánybíróság „reformálása”, az a pénzpiacok és a befektetők olvasatában pénzügyi biztonságot illetve tegnap óta jogbiztonságot veszélyeztető tervek. Az Alkotmánybíróság tegnap elutasította a közszféra végkielégítéseire kivetett 98 százalékos különadót, amire válaszul a kormánypárt két óra múlva bejelentette, hogy alkotmánymódosítással korlátozni kívánja az Alkotmánybíróság jogkörét, jelesül, hogy ne szólhasson bele költségvetési, adózási kérdésekbe. Ennek a gesztusnak a hazánk iránt érdeklődők számára sokféle üzenete lehet, de egyik értelmezés sem attraktív.
A dollár tovább erősödött az euroval szemben, a forint pedig ütemesen gyengül. Nagyon várja a piac a 2011-es költségvetésről szóló konkrétumokat, melyek ellenpontozni tudnák a növekvő kockázati tényezőket. Addig viszont a gyengülésé lehet a főszerep. A mai lengyel kamatdöntés sem fog sokat változtatni a régió devizáinak árfolyamán.
EUR/USD (1,3720 – 1,3850): A tegnapi amerikai adatok tovább fűtötték a dollár erősödését, mely átszakította az 1,38-as szintet. Komoly ellenállás lesz az 1,3700 környéke, egyelőre nem számítunk ennek áttörésére. A napokban megfigyelhető korrekcióban szerepet játszhat a dollár short pozíciók zárása is, melyet egyre kevesebben szeretnének november 3-ig megtartani. A FED likviditásbővítő intézkedéseinek mértéke ugyanis valódi talány a piac előtt. Egyes döntéshozók a napokban a QE2 veszélyeiről, mások annak szükségessége mellett kampányolnak a sajtóban. Amíg eljön az igazság pillanata széles sávban tud mozogni az EURUSD, ezt a sávot egyelőre 1,37 és 1,40 szegélyezi. A FED ülésig hátralévő piacmozgató adatok: a mai napon tartós cikkek rendelési állománya és új lakásértékesítési adatokat publikálnak a tengerentúlon, holnap a munkanélküliségi statisztikák, pénteken a GDP kerül reflektorfénybe. Lesz mit figyelni.
CHF/HUF (201,00 – 202,50): A forint gyengülése illetve a bizonytalansági tényezők növekedése mellett acélosnak mondható a frankkal szembeni árfolyamalakulás. Na, nem kell a mellünket döngetni, nem mi tehetünk a nagyjából változatlan, tegnapi szinteken történő kereskedésről, sokkal inkább a frank gyengülése az EURCHF párban, amely újra az 1,3650-nel barátkozik.
mfor.hu