2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Többnyire veszítettek értékükből a vezető ázsiai részvényindexek, az egyetlen kivétel a tokiói tőzsde Nikkei indexe volt, mely javítani tudott. Az amerikai piacokon már zsinórban két napig estek a részvényárfolyamok, a negatív hangulat a távol-keleti befektetőkre is átragadt.

Többnyire veszítettek értékükből a vezető ázsiai részvényindexek, az egyetlen kivétel a tokiói tőzsde Nikkei indexe volt, mely javítani tudott. Az amerikai piacokon már zsinórban két napig estek a részvényárfolyamok, a negatív hangulat a távol-keleti befektetőkre is átragadt.

0,73 százalékkal erősödni tudott a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, így 9824 ponton zárta a szerdai kereskedést. A többi mutató azonban nem járt ilyen jól, szinte mindenfelé pesszimista volt a hangulat. A hongkongi Hang Seng 1,32 százalékkal esett vissza a nap végére, míg a dél-koreai Kospi 0,52 százalékot veszített. A Nikkei mellett csak a Shanghai Composite tudta valamelyest tartani magát, a mutató végül minimális mértékben visszaesett keddhez képest.

Az utóbbi napokban a jelek szerint tényleg megérkezett a rég várt korrekció a világ tőzsdéire, a vezető indexek egész héten lefelé tartottak. Mindez annak köszönhető, hogy a korábbi optimista várakozásokkal ellentétben a jelek szerint elhúzódik majd az amerikai gazdaság talpra állása, legalábbis a makroadatok erre utalnak.

Kedden jól indult a nap a Wall Streeten köszönhetően a vártnál jobb ingatlanpiaci adatoknak, nem sokkal később azonban gyenge számok jelentek meg az ipari termelés változásáról. Ekkor meredeken lefelé fordultak a vezető részvényindexek, melyek a végén kivétel nélkül több mint 1 százalékos mínusszal zártak.


Az adatok szerint a múlt hónapban 1,1 százalékkal csökkent az amerikai ipar termelése, miközben a szakemberek 0,7 százalék körüli visszaesést vártak. Zsinórban ez volt a hetedik hónap, hogy negatív adat jelent meg a tengerentúli iparról, így hiába látszanak biztató jelek egyes ágazatokban, összességében még mindig a vártnál rosszabb a helyzet.

Az utóbbi napok részvénypiaci eséséhez hozzájárult, hogy az olaj ára az elmúlt néhány hónap emelkedő trendje után a 70 dolláros szint felett kicsivel megfordult, az utóbbi néhány napban a 70-72 dolláros tartományban ingadozott. Ez pedig rossz hír az energiacégek számára, így ezeknek a társaságoknak a papírjai is sokat veszítettek.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!