Alig erősödött a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe pénteken, az is csak a Richter közel 7 százalékos ugrásának volt köszönhető, hogy egyáltalán pluszban tudott maradni a nap végére a mutató. A többi vezető részvény vegyesen szerepelt, a Mol például majdnem 2,5 százalékkal lett olcsóbb.
12 703 ponton zárta a hetet a BUX index, ez 0,87 százalékkal volt magasabb a csütörtöki értékénél. A forgalom viszonylag magas volt, a zárásig megközelítette a 20 milliárd forintot.
A vezető részvények közül főleg a Richter szárnyalása húzta felfelé az indexet, a többiek vegyesen teljesítettek a hétvége előtt. Az OTP 0,8 százalékos gyengülés után 2599 forintot ért délután, míg a Mol 10 970 forintos ára 2,4 százalékkal maradt el a csütörtöki szinttől. A Magyar Telekom az osztalékfizetés közeledtével megint jól tartotta magát, a távközlési papírok 2,22 százalékos drágulás után 598 forintot értek.
Jól szerepeltek a gyógyszeripari részvények, különösen a Richter, melyről reggel a Goldman Sachs adott ki pozitív elemzést. A cég papírjai a nap végén 28 290 forinton álltak, ami 6,82 százalékkal volt magasabb, mint csütörtök délután. Az Egis árfolyamát csak kicsit húzta fel szektortársa jó teljesítménye, a kisebbik gyógyszergyár részvényei 0,51 százalékos emelkedés után 11 810 forinton zártak.
A forint pozitív nyitás után napközben folyamatosan gyengült a bankközi devizapiacon, délután öt óra előtt nem sokkal 295,34 forintot kellett adni egy euróért, ami közel 1 százalékos forintgyengülést jelentett csütörtökhöz képest. A dollár 226,19 forintba került, míg a svájci frank jegyzése 193,98 forint volt.
A nemzetközi piacok vegyesen szerepeltek pénteken, pedig a tengerentúlról pozitív vállalati hírek jöttek. Nyugat-Európában a londoni FTSE 0,77 százalékot javított délutánra, míg a frankfurti DAX 0,84 százalékkal állt csütörtöki értéke felett. Régiónkban a varsói WIG 20 3,69 százalékkal esett vissza a nap második felére, míg a prágai tőzsde vezető indexe 0,51 százalékot veszített.
A tengerentúlon a pénteki nyitás előtt újabb pozitív vállalati eredmények jelentek meg, melyek közül a Citigroup vártnál kisebb veszteségét érdemes kiemelni, ugyanis a bankóriás teljesítményét erősen figyeli a piac. A kedvező hírek ellenére a Wall Street is oldalazással nyitott, az első néhány óra után a Dow és a S&P is 0,4 százalék körüli mínuszban volt.