2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Esett a vezető részvények ára az elmúlt héten a Budapesti Értéktőzsdén, egyedül a gyógyszeripari papírok tartották magukat.

A tőzsde részvényindexe, a BUX 295 ponttal, 1,53 százalékkal csökkent, 18411 ponton zárt pénteken. A BÉT részvénypiaci forgalma 33,93 milliárd forintot tett ki az előző hét 30,82 milliárd forintos forgalma után. A legnagyobb tőzsdei vállalatok közül a Mol és az OTP is a héten hozta nyilvánosságra a második negyedéves gyorsjelentését.

A Mol negyedéves nettó eredménye ugyan felülmúlta az elemzői becsléseket, a tisztított üzemi eredmény azonban kissé elmaradt a várakozásoktól. A papír árfolyama nem reagált érdemben a gyorsjelentésre. Az olajtársaság speciális tételek nélküli nettó eredménye a második negyedévben 24,4 milliárd forint volt, míg tavaly ugyanebben az időszakban 4,9 milliárd forintot tett ki. Az első félév 53,9 milliárd forintos tisztított eredménye pedig 43 százalékkal kevesebb a tavalyinál.

Az OTP ugyan a vártnál jobb gazdálkodási adatokat közölt a második negyedévről, azonban szakértők szerint a számok mögött kedvezőtlen folyamatok húzódnak meg. Ilyen a késedelmes hitelek állományának emelkedése, amellyel párhuzamosan tartalékképzését nem növelte a bank, a másik aggasztó elem pedig az orosz leánybank rossz teljesítménye. Emellett a bankpapírban a befektetők kockázatot látnak amiatt is, hogy a kilátásba helyezett újabb devizahiteles mentőcsomagról továbbra sincsenek érdemi információk. A hírek szerint a kormány és a bankszövetség folyamatosan egyeztet, de megállapodást szeptember előtt nem remél a piac.

A Richternek a brókerek szerint jót tett a részvény névértékének tizedelése, a július 11-én életbe lépett felaprózás óta megnőtt a gyógyszerpapír likviditása, az elmúlt héten az OTP után a második legnagyobb forgalmú részvény volt. Az viszont némi csalódást okozott a befektetők körében, hogy a papír a remények ellenére nem került vissza a legjelentősebb régiós vállalatok árfolyamát követő MSCI indexbe.

Az OTP árfolyama 3,38 százalékkal 4339 forintra csökkent a héten. A Mol 1,43 százalékos gyengüléssel, 16215 forinton fejezte be a hetet. A Magyar Telekom papírjainak értéke 1,53 százalékkal 321 forintra mérséklődött. A Richter 0,19 százalékkal erősödött, 3707 forinton zárta a hetet. Az Egis-részvények ára 0,29 százalékkal 20950 forintra emelkedett.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!