3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Hullámzó nap után gyengüléssel zárt szerda délután a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, a vezető részvények közül csak az OTP tudott pluszban maradni, a gyógyszergyártók viszont több mint 2 százalékkal gyengültek. Délutánra a forint is veszített az euróval szemben, már a 268-as szintet kóstolgatta az árfolyam.

Hullámzó nap után gyengüléssel zárt szerda délután a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, a vezető részvények közül csak az OTP tudott pluszban maradni, a gyógyszergyártók viszont több mint 2 százalékkal gyengültek. Délutánra a forint is veszített az euróval szemben, már a 268-as szintet kóstolgatta az árfolyam.

17 603 ponton állt a kereskedés végén a BUX index, ez 85 ponttal, 0,48 százalékkal volt alacsonyabb, mint a keddi értéke. A forgalom kifejezetten magas volt, több mint 30 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.

A vezető részvények nagyrészt veszítettek értékükből, csak az OTP tudta felfelé húzni a piacot. A bankpapírokért délután már 4227 forintot kellett adni, ez 1,9 százalékkal volt magasabb a keddi árfolyamnál. A Mol 2,15 százalékkal esett vissza a nap végére, 13 650 forintot ért, míg a Magyar Telekom 1 százalékos gyengülést követően 693 forinton zárt.

A nap végére a gyógyszerpapírok is feljöttek kicsit, így vegyesen szerepeltek a szaktor képviselői. A Richter egészen pontosan 36 500 forinton zárt, ami 1,63 százalékos esést jelentett, míg az Egis 20 500 forintos szintje 0,24 százalékkal volt drágább, mint kedden.

Délutánra a forint is jelentősebb gyengülésnek indult az euró ellenében, az árfolyam megközelítette a 268 forintot is. A részvénypiac zárása után 267,75 forintot kellett adni egy euróért, ami több mint fél százalékkal volt magasabb az előző napi árfolyamnál. A dollárral szemben 186,05-ig gyengült a magyar fizetőeszköz, míg a svájci frank 174,69 forintot ért.

A nemzetközi részvénypiacok a nap első felében oldalaztak, majd a tengerentúlról érkező rossz hírek hatására meredeken lefordultak. A kereskedés második felében a londoni FTSE már 0,57 százalékkal keddi értéke alatt állt, a frankfurti DAX pedig 1,16 százalékos mínuszban volt. Régiónk sem úszta meg sokkal olcsóbban: a varsói WIG 20 3,3 százalékkal zuhant, a prágai tőzsde PX indexe viszont 2,59 százalékos pluszban volt.


Az Egyesült Államokban a nyitás előtt a vártnál gyengébb adat jelent meg a munkaerőpiacról, illetve az ISM szolgáltatási beszerzési menedzserindes értéke is elmaradt a várttól. Részben ennek hatására gyengüléssel kezdtek a Wall Street vezető indexei. Az első pár óra után a Dow 1 százalék körüli mínuszban volt, a S&P is hasonló mértékben esett vissza.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!