A BUX 0,65 százalékos emelkedéssel, 21 219,23 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 5,4 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek a pénteki záráshoz képest. Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. igazgatója szerint a magyar piac teljesítménye talán a legjobb volt a 0,65 százalékos emelkedéssel. Ennek egyik oka az volt, hogy hétfőn érkezett egy jó német ipari adat, ami meglepetésre pozitív volt, továbbá a vártnál nagyobb mértékben emelkedett júliusban az euróövezet ipari termelése.
A nap nyertese az OTP volt, amelynek közel 2 százalékos erősödése mögött részben az állhat, hogy a bankpapírt hétfőn felminősítette a Morgan Stanley, 5080 forintról 6585 forintra emelte a célárát. Emellett szerepe lehet annak is, hogy a lengyel devizahiteles mentőötletek egyre nagyobb veszteségeket tartalmaznak az ottani bankok számára, ezért a befektetők átsúlyoztak a régiós társak felé. Hozzátette, Magyarországon már egy stabil, "ezen a sztorin túllépett" bankrendszer van, ilyenkor a magyar bankok felértékelődnek.
A Mol tovább csúszott lefelé, az igazgató szerint nem igazán tudni, miért esik ennyire, mert az olajár csökken, de a Mol a finomítói üzletágon belül keresni tud ebből. A Richter is szépen teljesített nap közben, bár szolidabb plusz volt, a zárószakaszra sikerült a napi csúcsot elérni - mondta Varjú Péter. Az igazgató szerint a hét fő eseménye az amerikai jegybank szerepét betöltő szövetségi tartalékbank-rendszer, a Fed szeptemberi kamatdöntő ülése lesz csütörtökön, addig nyugodtabb kereskedést várnak.
Az OTP 1,88 százalékkal 5522 forintra erősödött, és szintén egy százalék feletti árfolyamemelkedés volt a Mol és a Telekom esetében is. Előbbi ára 1,13 százalékkal 13 180, a Telekomé pedig 1,03 százalékkal 394 forintra nőtt. A Richternek ezúttal egy "szerény" 0,76 százalékos emelkedéssel kellett beérnie, így 4232 forinton várja a folytatást. A Mol árfolyama hétfőn 150 forinttal, 1,13 százalékkal 13 180 forintra csökkent, 1,9 milliárd forintos forgalomban.
Az állampapírok másodpiacán is jól indult a hét, hiszen 2-5 bázispontos csökkenések mutatkoztak.
A forint viszont gyengébben teljesített a főbb devizákkal szemben, hiszen minimálisan veszített erejéből. Egy euróért kora este 313,3 forintot kellett adni, egy amerikai dollár 276,83, egy svájci frank pedig 286,17 forintot ért a bankközi devizapiacon.