A hétfői záráshoz képest nem volt számottevő elmozdulás a BUX-ban (egy százalék alatt maradt a különbség), ám napon belül igen komoly volatilitás volt. Ma sem korrigált az index, ám a Mol és a Richter esetében már voltak eladók. Életre keltek ugyanakkor a kispapírok, több másodvonalbeli részvény mutatott komoly emelkedést.
Míg az első órában úgy tűnt, megbotlott a bika, és akár komolyabb esés is jöhet, 10 óra után masszív emelkedés következett be. Alig egy óra alatt az egy százalék felett veszteségből az index közel 2,5 százalékos pluszba lendült, hogy azután a délutáni órákra nulla körül szintre essen vissza. A zárás mégis jó lett, a BUX 130 ponttal nőtt, és 13739-en fejezte be a napot.
A forgalom az átlagosnál jóval élénkebb volt, ez elsősorban az OTP-nek köszönhető. A bankpapírra önmagában 29 milliárdot produkált, így a 16 milliárdos átlagforgalom több, mint kétszeresét hozta össze kedden a BÉT.
Az OTP nem csak nagy forgalmat ért el, de szépen emelkedett, 69 forint volt a részvény mai nyeresége. A papír 3069 forinton zárt, igaz napközben járt 3100 felett is. A Mol 150 forintot esett, miközben délelőtt még járt masszív pluszban is. Az olajpapír a záráskor 11150 forintot ért, 1,3 százalékkal kevesebbet, mint hétfőn.
A nagyok közül a Magyar Telekom szerepelt a legjobban, 540 forintos záró ára 2,9 százalékkal magasabb a korábbi értéknél. Gyengült ugyanakkor a Richter, 205 forintos veszteség után 30245-ön zárt.
Nagy napja volt ugyanakkor több kisrészvénynek is. A „nyertes” a 15 százlaékot ugró Synergon lett, de a Fotex is közel 10 százalékkal nőtt. Öt százalék körüli erősödést ért el az Egis, az FHB és az Econet is.
A tengerentúlon a szolgáltató szektort jellemző bizalmi index a vártnál némileg jobb lett. A mai (egyébként nem elsőrendű) adat kapcsán azt lehet mondani, hogy a gödör aljáról elmozdultunk, ám a szélét még nem értük el. Az áprilisi 43,7 pontos érték ugyanis még igen messze van a fellendülést jelző 50 pontos szinttől.