Péntek reggel egy százalék körüli emelkedéssel nyitott a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, délre azonban ennek felét el is bukta, így körülbelül fél százalékkal állt csütörtöki értéke felett. A vezető részvények vegyesen szerepeltek a nap első felében, a legnagyobb nyertes a Mol volt közel 2 százalékos drágulásával.
21 370 pontig húzták a BUX indexet délre, ez 0,47 százalékkal volt magasabb a csütörtöki záróértéknél. A bő 100 pontos emelkedés mellett a forgalom alacsonyabb volt az átlagosnál, fél nap alatt 5 milliárd forint cserélt gazdát.
A vezető részvények vegyesen kezdtek, főleg a Mol erősödése húzta felfelé a piacot. Az olajcég papírjai délben 16 145 forintba kerültek, ami 1,86 százalékos erősödést jelentett az előző naphoz képest. Az OTP 5700 forintig tudott felkapaszkodni, ez 0,19 százalékos javulást mutatott, míg a Magyar Telekom 0,36 százalékos lecsorgás után 832 forintért cserélt gazdát.
Vegyesen szerepeltek a gyógyszergyártók is a nap első felében: a Richter minimális gyengülés után 39 990 forintba került, míg az Egis 21 000 forintos szintje 0,84 százalékkal volt magasabb, mint csütörtök délután.
Gyengüléssel kezdett reggel a forint a bankközi devizapiacon, délelőttre azonban megnyugodtak a kedélyek. Dél körül 267,53 forintot kellett adni egy euróért, ez körülbelül 0,2 százalékkal volt magasabb a csütörtöki árfolyamnál. A dollárral szemben 179,55-ig gyengült a magyar deviza, a svájci frank jegyzése pedig 176,34-nél állt.
A nemzetközi részvénypiacokon pozitív hangulatban telt a nap első fele: a londoni FTSE fél százalékos pluszban volt, a frankfurti DAX pedig 0,65 százalékot javított. Régiónkban a varsói WIG 20 0,78 százalékos emelkedéssel kezdte a napot, a prágai tőzsde PX indexe viszont délben már csak 0,09 százalékkal állt csütörtöki értéke felett.
Amerikában délután jelenik meg az ipari termelés szeptemberi adata, emellett a nyitás előtt a Bank of America és a General Electric gyorsjelentéseire figyel kiemelten a piac. A Wall Street vezető határidős indexei délben enyhe pluszban álltak, kérdés, hogy majd merre mozdulnak a mutatók az adatok hatására.