A hétfői naphoz hasonló forgatókönyv szerint zajlott kedden is a tőzsdei kereskedés, a nap első felében a félelem mozgatta az árfolyamokat, délután azonban a viszonylag stabil amerikai nyitást követően a veszteség jelentős részét gyorsan ledolgozták a részvények.
Gyenge, 12 milliárdos forgalom mellett csökkent a Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatója, a BUX. Az index 12365 ponton fejezte be a keddi napot, ez 53 pontos, 0,4 százalékos visszaesést jelent.
Pedig a délelőtt folyamán a sertésinfluenza esetleges komolyabb hatása miatt erőteljes eladói nyomás volt tapasztalható. Napi mélypontján közel 3 százalékos esést mutatott a BUX, és ekkor a vezető részvények is komoly veszteségeket szenvedtek el. Az OTP járt például 2500 alatt is, ahogy napközben a Molra született 9850 forinton is üzletkötés.
A délutáni órákban azonban némi optimizmus jött, majd az amerikai nyitást követően komoly napon belüli hajrá volt az utolsó kereskedési órában. Miután a várt komoly visszaesés helyett a hétfői záró értékük környékén álltak a főbb tengerentúli indexek, így a magyar piacon is megindultak a vételek. Az index ugyan nem tudott pluszba lendülni, ám a nagyobb papírok egy része pozitív zárást könyvelhetett el.
A legjobban az OTP részvényesek jártak, a bankpapír a már említett mélyponthoz képest közel 5 százalékot erősödött napon belül. A részvény záró ára 2601 forint lett, ez 1,3 százalékkal haladja meg a hétfői szintet. Tovább tudott erősödni a Richter is, mely már az első kereskedési napon is nőtt. A gyógyszerrészvény iránti keresletben közrejátszhat, hogy a mostani járványveszély kapcsán előtérbe került világszerte a gyógyszeripari szektor. A Richter 200 forinttal nőtt, 29000 forinton zárt.
Esett ugyanakkor a Mol, mely 9990 forinton fejezte be a keddi napot, ez 210 forinttal marad el a korábbi értékétől. Hasonló mértékű veszteséget szenvedtek a Magyar Telekom részvényesei is, a távközlési papírra 504 forinton született az utolsó üzletkötés.
A tengerentúlon két említésre méltó adat látott napvilágot a délután folyamán. A Conference Borad bizalmi indexe, mely a várakozásokat jócskán meghaladta. Az index értéke 26,9 pontról 39,2 pontra ugrott, miközben az elemzői várakozás 29-es értéket valószínűsített. Az ingatlanpiac ugyanakkor továbbra is ború képet mutat. Az S&P Case-Shiller lakásárindex szerint februárban éves szinten 18,6 százalékkal csökkentek a lakások árai a 20 legnagyobb amerikai városban.