8944 pontig esett vissza a keddi kereskedés végére a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 1,68 százalékkal volt alacsonyabb a hétfői záróértéknél. A hongkongi Hang Seng 3,35 százalékkal gyengült a nap végére, míg a Shanghai Composite 0,18 százalékos lecsorgással megúszta a mai kereskedést. Negatív volt a hangulat a dél-koreai piacon is, a Kospi 3,64 százalékos zuhanást mutatott, míg a tajvani tőzsde vezető indexe 0,79 százalékkal gyengült. Korábban ennél jóval nagyobb mínuszok is voltak a piacon, hiszen a Hang Seng például 6 százalékos mélységből jött vissza, míg a Kospi 5,5 százalékos bukóban volt napközben.
Az augusztus eddig siralmasra sikerült a távol-keleti piacoknak: a Hang Seng már 14,2 százalékos mínuszban van a hónap eleje óta, a Nikkei 9,9 százalékot veszített értékéből, míg a Kospi 17,3 százalékkal áll most alacsonyabban, mint július végén.
A keddi pesszimizmus az amerikai tőzsdék tegnapi beszakadásának volt köszönhető, a Dow Jones index 5,55 százalékos esésével története hatodik legnagyobb zuhanásáét produkálta hétfőn. Ennek oka pedig a Standard & Poor's pénteki leminősítése volt, amikor is elsőként vonták meg az AAA-minősítést az Egyesült Államoktól. Emellett az eurózóna perifériás országaival kapcsolatban is fennállnak még az aggodalmak, most leginkább Olaszország és Spanyolország van a befektetők célkeresztjében, de már a franciák problémáiról is suttognak a piacon.
A tengerentúlon elsősorban a bankpapírokat tették lejtőre hétfőn, a Bank of America például 18 százalékot bukott értékéből. Kedden Ázsiában is a pénzügyi szektor képviselőit pécézték ki maguknak a befektetők. Az HSBC például 4,47 százalékkal esett vissza Hongkongban, míg a Standard Chartered 4,77 százalékot veszített értékéből. A Bank of China 4,36 százalékkal lett olcsóbb, míg Tokióban a Nomura 3,82 százalékos zuhanással zárta a napot.
mfor.hu