21 743 ponton fejezte be a szerdai kereskedést a BUX index, ez 0,67 százalékkal magasabb volt az előző napi záróértéknél. A forgalom átlagos volt, a nap végére nagyjából 25 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között a piacon.
A vezető részvények vegyesen szerepeltek, a nap vesztese ismét csak az OTP lett, mely délután már a 4500 forintos lélektani szintet közelítette. A bankpapírok végül 4570 forinton fejezték be a kereskedést, ami 2,04 százalékkal maradt el a keddi árfolyamtól. Pedig reggel még jól indult a nap az OTP piacán, miután Csányi Sándor elnök-vezérigazgató egy lapinterjúban pozitív kilátásokat fogalmazott meg és akár már jövő évre osztalékfizetésről beszélt. A pozitív hangulat azonban csak nagyjából délig tartott ki, addigra el is bukta korábbi előnyét a részvény. A Mol délutánra 20 350 forintig kapaszkodott fel, ez 0,74 százalékos drágulásnak felelt meg, míg a Magyar Telekom 1,99 százalékos drágulás után 667 forinton zárt.
Jól szerepeltek a gyógyszergyártók is a tőzsdén: a Richter 44 900 forintos szintje 2,17 százalékkal volt magasabb a tegnapi értéknél, míg a szektortárs Egis 3,54 százalékos emelkedés után 20 500 forinton állt az utolsó percekben.
Rossz napja volt a forintnak is a bankközi devizapiacon: délután 285,41 forintot kellett adni egy euróért, ami már több mint 0,7 százalékkal volt magasabb a keddi szintnél. Ehhez hozzájárult a kormány szerencsétlen kommunikációja is: délelőtt még stabilizálódni látszott az árfolyam arra a hírre, hogy ismét hajlandó tárgyalóasztalhoz ülni a kabinet az IMF-fel, majd a minisztérium cáfolata hozta meg a hazai deviza gyengülését. A dollárral szemben 225,70-ig gyengült a hazai fizetőeszköz, míg a svájci frankért már majdnem 220 forintot kellett fizetni, ami új csúcsot jelentett.
A vezető nemzetközi piacokon a nap második felében fokozatosan romlott el a hangulat egyre jobban. A londoni FTSE index délután 1,43 százalékos mínuszban volt, míg a frankfurti DAX 1,06 százalékos bukásban volt. Régiónkban a varsói WIG 20 0,7 százalékot veszített értékéből. Délután a tengerentúlon is eséssel indult a nap: az első pár óra után a Dow 0,41 százalékos mínuszban volt, a S&P pedig 0,62 százalékkal állt tegnapi záróértéke alatt.
mfor.hu