A közölt adatok arra utalnak, hogy az inflációs nyomás fokozódik Amerikában, az elemzők elsősorban az autó- és bútorárak vártnál nagyobb emelkedésének tulajdonítják a nemvárt emelkedést a termelői árakban. Összességében az élelmiszer- és energiaárakat is beleszámolva a vártnál kisebb mértékben drágultak a termékek a márciusi kiugróan nagy áremelkedés után. Az élelmiszerek és az energia nélkül számolt mag-árindex 0,4 százalékos emelkedést mutatott a várt 0,2 százalékkal szemben.
Mindent egybevetve a múlt hónapban 0,2 százalékkal emelkedtek a termelői árak a tengerentúlon, miközben az elemzők 0,4 százalékos drágulást vártak a márciusi 1,1 százalékos áremelkedés után. Az adatok azt mutatják, hogy az energiaárak kismértékben csökkentek áprilisban, míg az élelmiszerárak stagnáltak. Éves szinten 6,5 százalékos volt az áremelkedés tavaly áprilishoz képest, ez kismértékű csökkenést mutat a márciusi adat után.
A termelői árak azért lehetnek hatással az infláció alakulására, mert a nyersanyagok drágulása miatt a cégek kénytelenek lesznek árat emelni, hogy ne csökkenjen profitjuk. A benzinárak most először csökkentek idén, áprilisban 0,2 százalékkal lett olcsóbb az üzemanyag Amerikában. Azóta viszont ismét emelkedett az olaj világpiaci ára.