A reggeli erőtlen kezdés sok jóval nem kecsegtetett, aztán délután jött a fekete leves. Ismét nyomás alá kerültek a vezető részvények, az index pedig közel 5 százalékot zuhant.
Világszerte csökkenés volt a tőzsdéken, ám míg ezt szerdán Európában és a tengerentúlon is vastag pluszok előzték meg, nálunk a szerdai esés folytatását kellett megtapasztalni. A nyitást követően gyorsan 10000 pont alá esett a tőzsdeindex, majd némi megnyugvást mutatott a piac. Ám a késő délutáni órákban újabb nagy öntés következett, és a BUX 9500 pont alá is benézett. A zárásra kicsit fentebb kapaszkodott, és 9593 ponton fejezte be a kereskedést. Ez 440 pontos, 4,4 százalékos zuhanás. A forgalom az immár szokásosnak mondható 14 milliárd forint körüli volt.
A vezető részvények közül csütörtökön ismét az OTP vesszőfutásának lehettünk tanúi, mely az elmúlt hetek mélypontját áttörve napközben 1301 forintig zuhant, ahonnan végül kicsit visszakúszva 1355-ön zárt. A 132 forintos szakadás 8,8 százalékkal marad el az egy nappal korábbi zárástól.
Nem járt sokkal jobban a Magyar Telekom sem. A távközlési papír 517 forinton fejezte be a napot, ami 5,66 százalékkal kevesebb az egy nappal korábbi értéknél. A Mol 5 százalékkal ér kevesebbet a szerdai értékénél, a részvény 8565 forinton zárt. A nagyok közül legjobban a Richter tartotta magát, mely 23600-on zárt, ez pedig csupán 0,9 százalékkal marad el a szerdai záró ártól.
Mind a vezető amerikai indexek, mind a nyugat-európai piacok jellemzően 2-2,5 százalékos csökkenést mutatnak a délutáni órákban. A tengerentúlon vegyes adatok láttak napvilágot. A munkanélküliek száma ugyan kissé csökkent, ám az ipari rendelésállomány visszaesése komoly aggodalmat keltett. Az sem erősíti a bizalmat, hogy a General Motors bármelyik pillanatban csődöt jelenthet a hírügynökségi beszámolók szerint.
A magyar tőzsde mélyrepülésével párhuzamosan a forint is lejtőre került a nap folyamán. Hiába nyitott reggel még biztatóan, a kora délutáni órákban már ismét rekordszint közelében, 312 forinton jegyezték az eurót.